15.07.2019
Nieraz już na łamach portalu prawosportowe.pl pisaliśmy o trenerach piłkarskich, licencjach trenerskich, kursach trenerskich i uprawnieniach do wydawania licencji. Dziś będzie natomiast o trenerach – koordynatorach kształcenia i licencjonowania trenerów w wojewódzkich związkach piłki nożnej.
Sam program został wprowadzony w życie Uchwałą IV/63 z dnia 24 kwietnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie „Programu Trenerów-Koordynatorów Kształcenia i Licencjonowania Trenerów dla Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej”. W tejże uchwale zostały zawarte następujące założenia:
Do tych założeń programu opracowano regulamin, który obowiązuje od dnia podjęcia od 23 maja 2019. Właśnie w tym dniu, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej go uchwalił, przyjmując Uchwałę V/74 z dnia 23 maja 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Programu Trenerów-Koordynatorów Kształcenia i Licencjonowania Trenerów dla Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Zgodnie z art. I.1. Uchwały V/74, do „Programu Trenerów-Koordynatorów Kształcenia i Licencjonowania Trenerów” Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej mogą przystąpić na zasadzie dobrowolności, zgłaszając do PZPN swój akces na piśmie. Kandydata na Trenera-Koordynatora zgłasza do PZPN zainteresowany przystąpieniem do Programu Wojewódzki Związek Piłki Nożnej. Kandydat na Trenera-Koordynatora musi uzyskać akceptację Polskiego Związku Piłki Nożnej (art. I. 2 Uchwały V/74). Trenerzy-Koordynatorzy poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej są zatrudniani na podstawie umów cywilnoprawnych zawieranych indywidualnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (art. I. 3 Uchwały V/74). Trener-Koordynator WZPN podlega merytorycznie Szefowi Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN, a ze względu na świadczenie usług na rzecz określonego Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej – pod względem funkcjonalno-administracyjnym – Prezesowi danego WZPN (art. I. 4 Uchwały V/74).
Zakres Kompetencji Trenera-Koordynatora Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej uregulowany został w art. III. Uchwały i będzie on obejmował w szczególności:
1.Tworzenie rocznego planu kursów trenerskich w danym WZPN,
2.Nadzór merytoryczny nad wszystkimi kursami trenerskimi prowadzonymi przez dany WZPN (tworzenie harmonogramów kursów, tworzenie list wykładowców i uczestników, weryfikacja zakończonych sesji, prowadzenie list obecności każdego kursu),
3.Doszkalanie trenerów-edukatorów na terenie macierzystego WZPN oraz w innych lokalizacjach wyznaczonych przez Szefa Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN,
4.Nadzór merytoryczny nad konferencjami w macierzystym WZPN oraz nad konferencjami organizowanymi przez podmioty zewnętrzne,
5.Weryfikację i rozpatrywanie wniosków o przedłużanie licencji trenerskich na terenie działania danego WZPN,
6. Hospitację kursów trenerskich, dokonywanie weryfikacji jakości kształcenia na kursach trenerskich,
7.Udział w pracach Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN,
8.Prowadzenie prac na nowymi programami kursów trenerskich,
9.Przygotowywanie ewaluacji kursów trenerskich,
10. Udział w tzw. mikro-grupach na kursach trenerskich,
11.Współpracę z Departamentem Grassroots PZPN w związku z realizowanymi w WZPN inicjatywami Grassroots,
12.Nadzór merytoryczny nad pracą trenerów reprezentacji wojewódzkich.
W uchwale zostały również określone warunki współpracy i elementy, które powinna zawierać umowa, a koszty wprowadzenia programu Trenerów-Koordynatorów zostaną pokryte ze środków zatwierdzonych w Preliminarzu Budżetowym PZPN na rok 2019, w poz. K pt. „Działania statutowe uzgodnione z Zarządem PZPN finansowane z nadwyżki finansowej z lat poprzednich”.
(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)
04.10.2024
20.09.2024
18.09.2024
13.09.2024
06.09.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.