22.12.2016
Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż właśnie zarejestrowaliśmy kolejny Polski Związek Sportowy - Polska Federacja Petanque.
To dyscyplina sportu, która we Francji ze względu na popularność i masowość jej uprawiania ustępuje jedynie piłce nożnej – liczba licencjonowanych ( ! ) zawodników wynosi 600 tysięcy, to dyscyplina, którą zobaczymy w przyszłym roku w Polsce w ramach igrzysk sportów nieolimpijskich World Games.
Tyle chwalenia się. Teraz nieco o drugiej stronie medalu. Myślę oczywiście o aktualnym brzmieniu art. 12a ustawy o sporcie. Nam zarejestrowanie Petanque zajęło 2 lata pracy i starań, ale nie należy zapominać, że w chwili obecnej 15 polskich związków sportowych jest zagrożonych utratą statusu „polskości”, a kilka popularnych dyscyplin będących związkami sportowymi nie może jej uzyskać. Czas to zmienić. Nie można patrzyć na sport tylko przez pryzmat sportów olimpijskich. Tak sport postrzegano w „fabrykach NRD”. Pora sięgnąć do innego kryterium/odniesienia, bądź wrócić do rozwiązań sprzed ustawy o sporcie.
Jak już wielokrotnie pisałem, jako lobbysta z początkiem roku chcę zainicjować w MSiT proces legislacyjny zmiany brzmienia art. 12a ustawy o sporcie. W chwili obecnej przygotowuję dokumentację wraz z uzasadnieniem i skutkami proponowanych zmian. Każdy państwa głos jest cenny, każde zaproponowane kryterium będzie przeze mnie wnikliwie rozważone. Proszę o zabranie głosu w tej sprawie ( również na stronie lobbingdlasportu.pl ).
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.