07.04.2014
Niedawno miałem okazję uczestniczyć w I Dolnośląskiej Konferencji Sportowej opatrzonej hasłem: „Prawo, marketing i finanse w działalności Klubów Sportowych”. Jednym z prelegentów był Pan Błażej Maresz, który wskazał na „Źródła finansowania klubów sportowych funkcjonujących w formie organizacji pozarządowych” i w swoim wystąpieniu wspomniał o tak zwanym programie ERASMUS +. Dzisiaj chciałbym na niego zwrócić Państwa uwagę ze względu na jedną istotną nowość tego programu.
31 marca 2014 r. w Warszawie odbyła się oficjalna inauguracja unijnego programu ERASMUS+. Program ten działa od stycznia 2014 r. i zastąpił kilka dotychczas funkcjonujących programów edukacyjnych m.in. „Uczenie się pre całe życie” - Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig oraz „Młodzież w działaniu”. W Polsce program ten będzie realizowany przez trzy ministerstwa: nauki i szkolnictwa wyższego, edukacji narodowej oraz sportu i turystyki.
Nowością w programie jest objęcie po raz pierwszy również obszaru sportu. Program bowiem ma umożliwić finansowanie przykładowo niekomercyjnych europejskich wydarzeń sportowych (Not-For-Profit European Sport Events) oraz projektów opartych na współpracy partnerskiej (Collaborative Partnership). Ponadto program ma w założeniach wspierać sport na poziomie najbliższym obywatelom.
Szczegółowe informacje dotyczące całego programu oraz wszystkie kryteria związane z warunkami koniecznymi by aplikować o dofinansowanie znajdą Państwo w dokumencie Komisji Europejskiej tak zwanym programme guide pod tym adresem.
Informacje dotyczące Collaborative Partnership dotyczące jego celu, działań podlegających wsparciu, podmiotów mogących brać udział we współpracy partnerskiej oraz wszystkich kryteriach koniecznych do wypełnienia przez zgłaszającego znajdują się na stronach 181-185. Aplikację w zakresie Collaborative Partnership powinny być składane do 15 maja danego roku i mogą być dofinansowane maksymalnie kwotą 500 000 euro przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że kwota pochodząca z dotacji/grantu ma stanowić maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych.
Natomiast informacje dotyczące Not-For-Profit European Sport Event dotyczące jego celu, działań podlegających wsparciu oraz wszystkich kryteriach koniecznych do wypełnienia przez zgłaszającego znajdują się na stronach: 187-190. Aplikacje w zakresie Not-For-Profit European Sport Event są składane do 14 Marca na dotacje/grantu w tym samym roku oraz do 15 maja na dotacje/granty na następny rok. Przedsięwzięcia tego rodzaju mogą być dofinansowane kwotą maksymalną w wysokości 2.000.000 euro przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że kwota pochodząca z dotacji/grantu ma stanowić maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych.
W tym miejscu zachęcam Państwa do zapoznania się z programem i składania wniosków w celu wsparcia swoich inicjatyw sportowych poprzez otrzymane fundusze unijne!
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.