30.08.2016
Jak wiemy, w ostatnim czasie wprowadzono, a przed nami kolejne regulacje prawne, które wzmocnią obecną Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie i „przekształcą” ją ( a ściślej : powołają ) w Polską Agencję Antydopingową. To co zmieniono ostatnio na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o sporcie ( weszła w życie 11 sierpnia ) to ogólnie rzecz ujmując przekazanie do wyłącznej kompetencji KdZDwS prawa stanowienia przepisów dyscyplinarnych za doping w sporcie.
W związku z tymi zmianami pojawiło się konkretne zapytanie, jak wprowadzenie znowelizowanych przepisów odnosi się do spraw dyscyplinarnych dopingowych prowadzonych w ramach struktur polskich związków sportowych. Odpowiedź jest bardzo prosta i wynika wprost z art. 2 w/w ustawy o zmianie ustawy o sporcie, a mianowicie : „do postepowań dyscyplinarnych dotyczących dopingu w sporcie wszczętych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy ustawy w brzmieniu dotychczasowym”.
Każda kolejna nowa regulacja cechować się będzie tą samą regułą stworzenia przepisów przejściowych, których celem jest pełniejsze i logiczne umiejscowienie danego wprowadzanego przepisu w całokształcie innych przepisów i norm postępowania.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.