08.12.2015
Na łamach portalu wielokrotnie poruszaliśmy tematy związane z antydopingowym postępowaniem. Wśród takich tematów omawiana była między innymi kwestia używania substancji zabronionej dla celów terapeutycznych i związany z tym proces uzyskania stosownego zezwolenia - nawet z mocą wsteczną. Dziś chciałbym poinformować o takim przypadku.
Jak bowiem wynika z treści orzeczenia dyscyplinarnego Polskiego Związku Lekko Atletycznego Pani Sylwia Ejdys-Tomaszewska przy pomocy Kancelarii Radcy Prawnego Tomasza Dauermana, która to kancelaria wspiera merytorycznie portal PrawoSportowe.pl, udało się uzyskać orzeczenie uniewinniające zawodniczkę, w związku z uzyskaniem przez nią wyłączeń dla celów terapeutycznych z mocą wsteczną.
Przypomnijmy, jednak że zanim do tego doszło, wielu przedstawicieli mediów oraz środowiska sportowego, skazywało zawodniczkę na długoletnią dyskwalifikację, jeszcze na długo przed wydaniem ostatecznej decyzji. Dlatego też obecnie za sprawiedliwe i słuszne względem zawodniczki jest jednoznaczne poinformowanie środowiska o tym, że nie naruszyła ona przepisów antydopingowych.
Tak się również stało, o czym świadczy artykuł, który pojawił się na stronie internetowej Gazety Wrocławskiej zawierający opis sprawy Pani Sylwii oraz treść orzeczenia dyscyplinarnego, z którego jednoznacznie wynika brak naruszenia przepisów antydopingowych. Zainteresowanych czytelników odsyłam bezpośrednio do treści artykułu.
Jednocześnie na zakończenie można wskazać na morał wynikający z przedstawionej sytuacji – nie osądzajmy i nie przypinajmy „łatki dopingowicza” osobom, względem, których jeszcze nie zakończyło się antydopingowe postępowanie dyscyplinarne, gdyż jak widać na podstawie powyższego kazusu, czasami zdarza się, że obecność substancji zabronionej w organizmie zawodnika uzasadniona jest względami medycznymi i służy ratowaniu lub poprawie zdrowia, a nie poprawie wyników sportowych.
25.09.2024
13.08.2024
01.03.2024
28.04.2023
25.01.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.