Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Legislacja

Wątpliwości w kwestii orzeczeń lekarskich sportowców

13.03.2019

Pod koniec 2017 roku lobbowałem na rzecz podjęcia inicjatywy legislacyjnej w zakresie zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 lipca 2016 roku w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń. Więcej tutaj.

Podjęta inicjatywa była jedną z kilku inicjatyw środowisk sportowych, a ich efektem jest zmiana rozporządzenia z 27 lutego, które weszło w życie 01 marca 2019 roku. Oczywiście w powszechnej opinii zmiany „są na lepsze”. Jak się jednak okazuje ( i w tej kwestii dostałem wiele zapytań ), pojawiła się wątpliwość w kontekście orzeczeń lekarskich dla sportowców powyżej 23-ego roku życia. Czy podlegają oni badaniom, czy też nie ma takiego obowiązku ?

Dla mnie odpowiedź wydaje się oczywista, ale by mieć pewność pozwoliłem sobie zwrócić się do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu i Turystyki z prośbą o wykładnię przepisów:

Strona 1 

Strona 2

O stanowisku w/w resortów oczywiście natychmiast poinformuję.

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności