29.03.2014
28 marca na Stadionie Wrocław spotkało się liczne grono uczestników I Dolnośląskiej Konferencji Sportowej, zorganizowanej przez portal PrawoSportowe.pl i Kancelarię Prawa Gospodarczego i Sportowego Dauerman. Podczas Konferencji wystąpiło pięciu prelegentów, a każdy z uczestników w myśl popularnego powiedzenia „dla każdego coś miłego znalazł dla siebie coś pożytecznego.
Konferencja rozpoczęła się kilka chwil po 10:30, a uroczystego otwarcia dokonał mecenas Tomasz Dauerman. „Na pierwszy ogień poszły zagadnienia marketingowe. Bardzo interesującą prelekcję wygłosił Tomasz Redwan, twórca marketingowej potęgi polskiej siatkówki, właściciel agenci Redwan Sport Marketing. Zwrócił bowiem uwagę na to, że klub czy inny podmiot sportowy, który chce pozyskać sponsora powinien mieć lub być produktem, który ten sponsor kupi, że pozyskiwanie pieniędzy od przedsiębiorców nie powinno być procesem pozbawiony strategii, odbywającym się na zasadzie „Kaziu, daj dwa miliony na klub . Wykładowi Tomasza Redwana towarzyszyło wiele anegdot i opowieści z życia.
Równie bogata w życiowe przykłady, była prelekcja mecenasa Tomasza Dauermana, który skierował do uczestników wiele przesłań, począwszy od postulatu spisywania jasnych kontraktów z zawodnikami, przez optymalizację podatkową , po przypomnienie zakazu samoztrudnienia sportowców, bowiem uprawianie sportu to czynność wykonywana osobiście w świetle obowiązującego prawa. Tomasz Dauerman przypomniał również, że zajmuje się także lobbingiem na rzecz środowisk sportowych i postuluje między innymi wprowadzenie odpisu podatkowego na klubu sportowego w wysokości 0,3% podatku, co spotkało się z bardzo pozytywną reakcją zebranych – przedstawicieli klubów sportowych czy okręgowych związków sportowych z terenu Dolnego Śląska, ale nie tylko.
Po przerwie kawowej i poczęstunku, które były doskonałą okazją do wymiany poglądów przyszedł czas na drugi panel wykładów. Rozpoczęła Grażyna Górska, mediator sądowa, która mówiła o roli mediacji w sporcie. Oczywiście mediacja to nowa instytucja, która dopiero zdobywa zwolenników, ale ma zastosowanie w sprawach cywilnych, rodzinnych czy gospodarczych, ale też ma przyszłość w sporcie. Warto wprowadzać ją w życie i rozstrzygać spory w zaciszu gabinetów, a nie przerzucając się argumentami, czy gorsza inwektywami dostarczając mediom materiałów na ciekawe newsy.
Kolejnym prelegentem był Błażej Maresz, menedżer sportu, prowadzący klub kolarski, który pokazywał uczestników drogi i źródła pozyskiwania środków, przez kluby sportowe, działające w formie stowarzyszeń. Mówił o stowarzyszeniach, fundacjach, pomagających pozyskiwać środki finansowe i formach ich uzyskania oraz spożytkowania. W tej prelekcji sporo czasu poświęcono także konkursom dla klubów sportowych, organizowanym przez organy samorządu terytorialnego.
Zanim niżej podpisany oficjalnie zakończył I Dolnośląską Konferencję Sportową, kilkanaście minut poświęcił na prezentację portalu PrawoSportowe.pl. Z uśmiechem na twarzach uczestnicy opuszczali Konferencję, a organizatorzy już zastanawiają się jak i kiedy zorganizować kolejną, bowiem z rozmów z uczestnikami jednoznacznie wynikała potrzeba organizacji takich wydarzeń. Mamy nadzieję, że będą one stałym elementem sportowego życia Dolnego Śląska, ale też innych regionów, bo wielu uczestników przybyło z dalszych zakątków Polski.
Kto nie był, niech żałuje. Nie byłeś na I Dolnośląskiej Konferencji Sportowej, kolejnej nie możesz odpuścić! Zapraszamy!
O szczegółach będziemy informować na łamach portalu PrawoSportowe.pl
(fot. BIZNES DOLNOŚLĄSKI)
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.