26.01.2017
Wczoraj Minister Sportu i Turystyki przedstawił cele MSiT oraz kluczowe programy i projekty realizowane w ramach sportu powszechnego oraz sportu dzieci i młodzieży na 2017 rok. Informacje bardzo ważne, więc dostęp do nich powszechny i bardzo łatwy.
Zgoła odmiennie wygląda informacja o projekcie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 stycznia 2017 roku w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego – a przecież to też dotyczy sportu dzieci i młodzieży. O tym projekcie rozporządzenia w ramach konsultacji poinformowanych zostało 37 instytucji ( przy zastrzeżeniu, że projekt jest udostępniony w BIP-ie na stronie MEN-u ), które mają 30 dni na wypowiedzenie się w przedmiotowej materii.
Zgodnie z w/w projektem – rozporządzenie to określa warunki tworzenia, organizację oraz działanie oddziałów sportowych i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego, ale także warunki realizacji w nich zajęć sportowych obejmujących szkolenie sportowe w oparciu o program szkolenia opracowany przez polskie związki sportowe. Zastanawia mnie zatem, dlaczego w ramach konsultacji nad projektem nie przesłano informacji do polskich związków sportowych ? Na stronach Rządowego Centrum Legislacji można znaleźć informację, że: ,,konsultacje publiczne nie zastępują zasięgania opinii o projektach aktów prawnych, lecz są ich uzupełnieniem, dedykowanym jak najszerszemu gronu odbiorców. Celem konsultacji publicznych jest zebranie uwag do projektu dokumentu rządowego od podmiotów spoza sektora organów i instytucji państwowych, w tym zwłaszcza od organizacji społecznych, a także obywateli, którzy wyrażą chęć zgłoszenia takich uwag. Powinny więc one być prowadzone w sposób otwarty i powszechny, zapewniający każdemu obywatelowi dostęp do konsultowanych dokumentów i możliwość wypowiedzenia się, a także otrzymanie możliwie pełnie uargumentowanych odpowiedzi na zgłoszone uwagi .
Kierując się powyższym uważam, że już teraz – na tym etapie – polskie związki sportowe, jako te, które przygotowują programy szkoleń mogą, a nawet powinny wypowiedzieć się co do projektu rozporządzenia, które ma wejść w życie począwszy od 01 września 2017 roku.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.