Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Piłka nożna

Środki finansowe na szkolenie piłkarskiej młodzieży

08.11.2018

Kilkanaście dni temu pisałem o przeznaczaniu przez Polski Związek Piłki Nożnej środków z umów z zakładami bukmacherskimi na korzystanie przez nie z wyników ligowych na potrzeby klubów I, II, III i IV ligi. Dziś o kolejnych środkach, tym razem przeznaczonych na szkolenie młodzieży w klubach Ekstraklasy. Źródło tych środków jest jednak inne. Pochodzą one z UEFA i związane są ze startami w rozgrywkach, a ostatnio w zasadzie tylko w eliminacjach rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Te kwestie reguluje Uchwała nr IX/180 z dnia 29 października 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie wystąpienia do UEFA o przyznanie dofinansowania na szkolenie młodzieży w klubach Ekstraklasy objętych procedurą licencyjną w sezonie 2017/2018. Łączna wysokość dofinansowania dla klubów Ekstraklasy biorących udział w rozgrywkach w sezonie 2017/2018 została ustalona na kwotę 1 765 967 Euro. Zgodnie z art. III Uchwały, podział przyznanych środków dokonany zostanie w wysokości 1/16 przyznanej kwoty na każdy klub uczestniczący w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2017/2018, poza klubami uczestniczącymi w fazie grupowej UEFA Champions League bądź fazie grupowej UEFA Europa League. Jako, że w fazie grupowej w zeszłym sezonie, podobnie jak w tym czyli 2018/2019 nie uczestniczyła żadna polska drużyna kwota podzielona zostanie na 16 równych części po 110 373 Euro każda.

Pieniądze otrzymają więc wszystkie kluby, które uzyskały licencje na grę w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018, a zatem: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalika Nieciecza, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock i Zagłębie Lubin.

Przeliczenie kwot na złote zostanie dokonane wg tabeli kursów NBP, wg dnia wpływu środków na konto PZPN.

Artykuł dostępny również w formie Podcastu: [embed]https://soundcloud.com/prawosportowepl-podcast/srodki-finansowe-na-szkolenie-pilkarskiej-mlodziezy[/embed]

 

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności