15.04.2014
Sytuacja sprzed kilku dni (wspomniana w tym artykule) oraz coraz powszechniej prezentowane stwierdzenie: jeśli nie masz konta na którymkolwiek z portali społecznościowych - to tak jakbyś nie istniał, zwróciły moją uwagę na Social Media Policy.
Dzisiaj nie da się uciec od Internetu ani tym bardziej od social mediów. Dostęp do nich jest niemal nieograniczony. Bardzo chętnie korzystają z nich również sportowcy. O plusach
i minusach posiadania konta na tego typu portalach, zasadności lub nie wiele mogą powiedzieć socjologowie bądź osoby zajmujące się klubowym marketingiem.
Niejednokrotnie kontrakty sportowe pomiędzy klubem a zawodnikiem zawierają uregulowania dotyczące aktywności oraz wizerunku sportowca w social mediach – co może publikować (on sam lub profesjonalna firma odpowiadająca za wizerunek sportowca w sieci), a czego powinien unikać w swojej codziennej ,,społecznościowej” aktywności.
Pewna zależność podmiotów występujących na rynku sportu: klub, zawodnik – media -sponsor powoduje, że na sukces, pozycję sportowca składają się nie tylko osiągane przez niego wyniki sportowe (oczywiście w znacznej mierze), ale również jego pozytywny wizerunek. A tu istotne znaczenie ma to, co i w jaki sposób mówi, publikuje sportowiec na temat klubu, drużyny, kibiców, sponsorów etc.
Warto wdrażać w klubach Social Media Policy. Pytanie tylko, czy ma ona być zbiorem zasad opartych na swego rodzaju gentelmen`s agreement czy też przybrać formę wewnątrzklubowego regulaminu? Osobiście jestem za tym drugim rozwiązaniem.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.