08.04.2016
Jestem zbudowany. Wczoraj miałem przyjemność poprowadzenia prelekcji „Prawo sportowe i jego rozwój w Polsce jako przykład wąskiej dziedziny prawa” na mojej Alma Mater w ramach XI Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych zorganizowanych przez ELSA Wrocław. W tym samym czasie, mój współpracownik Maciej Broda był prelegentem na odbywającej się w dniach 7-8 kwietnia Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Sportowego Prawo. Sport. Finanse 2016 zorganizowanej w Warszawie przez Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” przy WPiA UW. Tam też niezwykle ciekawe trzy panele eksperckie, tj. piłkarski rynek transferowy, finansowanie sportu, rozwiązywanie sporów w sporcie. Za dwa tygodnie, tj. 22 kwietnia ELSA Gdańsk organizuje V Ogólnopolską Konferencję Prawa Sportowego „Prawny wymiar działalności zawodnika”. Wprost trudno uwierzyć, ile się dzieje.
I pomyśleć, jak w 2002 roku zostałem poproszony o poprowadzenie zajęć dla przyszłych menedżerów sportu, że wówczas sam musiałem definiować pojęcia tzw. „prawa sportowego” i tworzyć sobie program wykładów. Wówczas o prawie sportowym nikt nic nie wiedział. A teraz – pełen rozkwit, od kół i zajęć uniwersyteckich, po poważne konferencje.
Tak sobie myślę, może to już i czas, by w końcu porządkować i tworzyć rozwiązania prawne w obszarze kontraktu sportowego, ubezpieczeń w sporcie, „sportu kobiet”, rozbudowania kwestii dotyczących postępowań związanych z podejrzeniami o doping, sportu osób niepełnosprawnych, przynależności i ich uznawalności do międzynarodowych organizacji sportowych, kwestii dobrych rozwiązań podatkowych i dofinansowania sportu i wiele, wiele innych zagadnień. Myślę, że jest już tak duża grupa kompetentnych pasjonatów sportu, że poszczególne zagadnienia i dyskusje nad nimi można próbować forsować na rozwiązania prawne.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.