12.03.2014
Od kiedy pamiętam uczono mnie zawsze, że kobieta i mężczyzna mają równe prawa. Jak studiowałem Konstytucję RP, w artykule 33 czytałem o zasadzie równości kobiet i mężczyzn. Ostatnio mam już przesyt słowa „gender”. Dlatego też byłem przekonany, że nigdy nie będę podejmować tych tematów, bo mam wyrobione swoje prywatne zdanie.
Aż tu nagle czytam, że organizatorzy Nocnego Półmaratonu Wrocław i Maratonu Wrocław w swych regulaminach przewidzieli trzy pule nagród: za najlepsze czasy w klasyfikacji mężczyzn, kobiet i ogólnej. No i zaczęła się dyskusja, czy przypadkiem nie ma tu jakieś dyskryminacji, skoro wiadome jest z góry, że klasyfikację generalną wygra mężczyzna – zatem zainkasuje dwie nagrody. A jak już to przeczytałem, to będąc „indoktrynowany” tymi wszystkimi pojęciami dałem się złapać i sam zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie ma tu jakieś dyskryminacji Sięgam do tej naszej Konstytucji i zaczynam czytać katalog równych praw nam wszystkim przysługujących i wyczytuję na przykład prawo do jednakowego wynagrodzenia za pracę, czy uzyskiwania odznaczeń. No i teraz to sobie narobiłem ! Zaczyna mi się kłębić w głowie istna „falandyzacja” definicji i pojęć. Ale zaraz, zaraz – chyba jednak nie mogę dać się zwariować. Czy wygrana w biegu długodystansowym to moja praca, a nagroda za wygraną to odznaczenie ? No jak bym nie był prawnikiem tylko biegał zawodowo – to … chyba byłaby to moja praca. Istny kołowrotek definicji, gdybań i dalszych pytań. Ale na szczęście włączył się w końcu rozsądek. Moja odpowiedź na to wszystko – chyba za dużo myślę. Jednak nie dajmy się zwariować. To tylko bieg, żadna praca, żadne odznaczenie. Zresztą nie oszukujmy się – zwycięstwo mi nie grozi – półtora roku temu byłem na mecie tegoż maratonu dwudziesty siódmy – ale od końca !!!
A tak już całkiem na poważnie – szanowni państwo organizatorzy – piszcie prostsze regulaminy, po co wam dodatkowa praca na zbędne tłumaczenia !
25.09.2024
13.08.2024
01.03.2024
28.04.2023
25.01.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.