20.11.2015
W ostatni wtorek miałem przyjemność poprowadzić posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki BCC, którego tematem był „sport elektroniczny w Polsce i na świecie”.
Z zaproszonych gości przybyli reprezentanci firm będących światowymi liderami w branży e-sportowej, którzy zapoznali pozostałych uczestników spotkania z mechanizmami funkcjonowania e-sportu od strony sportowej i biznesowej. Dalszą częścią spotkania była dyskusja nad prawem powszechnie obowiązującym, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ustawy o sporcie w kontekście funkcjonowania i dalszego rozwoju e-sportu. Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad zasadnością formalno-prawnego uregulowania e-sportu w Polsce w odniesieniu do już istniejących rozwiązań w innych krajach, m.in. w zakresie uznania e-sportu jako jednej z dyscyplin sportowych. Poruszyliśmy kwestie konieczności wprowadzenia postępowań dyscyplinarnych, antydopingowych, czy antykorupcyjnych i to niezależnie od tego, czy dalszy rozwój e-sportu w Polsce oparty będzie na oddzielnych eventach, czy też przybierze postać bardziej sformalizowanej struktury.
W tym dobrym tego słowa znaczeniu, zachęcam wszystkich czytelników naszego portalu: obserwujcie rozwój tego rynku, bo już dziś impreza z Katowic w kontekście zainteresowania kibiców i oprawy widowiska porównywana jest do meczów z mistrzostw świata w siatkówce.
Zdjęcie: Pałac Lubomirskich w Warszawie, siedziba BCC.
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.