28.08.2018
Prowadzenie treningów krav maga jako działalności gospodarczej jest możliwe po wpisaniu założonej działalności do właściwego rejestru oraz przyporządkowania odpowiednich kodów PKD, które określone są w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).
Działalność gospodarczą trenerów można przyporządkować do sekcji P i działu 85 „Edukacja”, jako pozaszkolną formę edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych, pod pełnym kodem 85.51.Z. Jest to podklasa, która dotyczy kursów, zajęć sportowych i rekreacyjnych prowadzonych indywidualnie bądź grupowo. Do podklasy tej zalicza się:
Nie jest to jednak jedyna sekcja, którą może przyporządkować instruktor do prowadzonej przez siebie działalności. W klasyfikacji PKD istnieje również sekcja R, która określa działalność związaną z kulturą rozrywką i rekreacją. W przypadku założenia własnej szkoły, w celu nauczania systemu krav maga, szczególnie użyteczny jest dział 93, związany z szeroką działalnością obejmującą rekreację, rozrywkę i sport. Prowadzenie treningów można zaklasyfikować w grupie 93.1, która dotyczy:
Tak szeroka kwalifikacja pozwala na bardzo obszerne określenie przedmiotu swojej działalności. W celu jeszcze dokładniejszej klasyfikacji należy wziąć pod uwagę występujące w tej grupie podklasy:
Prowadzenie treningów krav maga może więc polegać na wykonywaniu przez instruktora własnej działalności gospodarczej, a odpowiednie przypisanie kodów PKD stwarza szerokie możliwości rozwoju.
(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)
[1] Pkt. 7, tamże.
[2] Tamże.
25.09.2024
03.11.2022
15.09.2022
14.02.2022
27.10.2021
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.