17.08.2014
Polscy kibice mieli ostatnio wiele powodów do radości za sprawą wspaniałego występu lekkoatletów na zakończonych w Zurichu Mistrzostwach Europy. 12 medali Biało-Czerwonych to najlepszy wynik od 48 lat.
Złote krążki Anity Włodarczyk w rzucie młotem i Adama Kszczota w biegu na 800 metrów to oczywiście największe sukcesy Polaków w tych zawodach. Gdzieś kiedyś usłyszałem, że Kszczot ma stypendium w wysokości 1600 złotych brutto z tytułu srebrnego medalu wywalczonego na halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie.
Gdy porówna się to do zarobków piłkarzy w T-Mobile Ekstraklasie sięgających 100 tysięcy złotych w wypadku niektórych polskich graczy to prawdziwa przepaść. Lekkoatleci ciężko trenują i przysparzają kibicom wiele radości, a piłkarze. Cóż, reprezentacja Polski rozpocznie niebawem Eliminacje Mistrzostw Europy, a w grupie rywalizować będzie między innymi z Mistrzami Świata – Niemcami i trudno także w meczach ze Szkocją, Irlandią czy Gruzją na wyjeździe szukać powodów do optymizmu.
Wysokie zarobki piłkarzy powodują wiele kłopotów w klubach, ale te muszą się wywiązywać z obowiązków, bo przecież podpisały takie kontrakty, a skoro podpisały to istnieje zasada Pacta Sunt Servanda, czyli umów trzeba dotrzymywać, ale może włodarze klubów właśnie przez pryzmat sukcesu lekkoatletów dojdą wreszcie do wniosku, że ich piłkarze zarabiają za dużo w stosunku do tego co prezentują. Przypomnę, że za rok minie 19 lat od ostatniego występu polskiej drużyny w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Panowie, może warto się nad tym wszystkim zastanowić i nie tworzyć kominów płacowych. W niektórych klubach już to stosują, ale nie we wszystkich. A co Państwo o tym myślą? Jakie Państwo mają refleksje na temat zarobków w polskim sporcie?
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.