24.11.2014
Przyznam szczerze, że miałem na dzisiejszy blog zupełnie inny temat w głowie, ale jak „zrobiłem” poranną prasę to wiedziałem, że dziś potrzeba wręcz napisać o biegach masowych. Bo przecież temat ten dotyczy setek tysięcy osób.
Zacznę od końca – wreszcie !!! Wreszcie jest pomysł na uporządkowanie tematu, który przybrał masową skalę, a ze względu na rozproszenie nie był do tej pory w żaden sposób ogarnięty. Już jakiś czas temu podjęliśmy polemikę, czy biegać powinniśmy na oświadczenia (o naszym stanie zdrowia), czy zaświadczenia (wydawane przez lekarzy). Był to jednak jeden z wielu głosów w dyskusji, niestety zabrany po tragicznym incydencie i śmierci biegacza. Teraz widzę zupełnie inną jakość i podejście do tematu.
Żeby nie było wątpliwości – podzielam pogląd, że właściwym podmiotem do „narzucenia” porządku jest PZLA pomimo faktu, że robi to tak późno (wcześniej z braku zainteresowania ze strony Związku powstały liczne inne dobrze funkcjonujące stowarzyszenia) i robi to mając wypracowany przez innych „łakomy kąsek”. Dlaczego PZLA? Najprostszą odpowiedzią jest – bo bieganie to jedna z dyscyplin lekkoatletycznych. Zatem z etycznego punktu widzenia wygląda to słabo, ale nie o etykę, tylko o prawo rzecz się rozchodzi.
Dlatego też niech wprowadzają certyfikaty, licencje czy karty biegacza. Wszystko to idzie w dobrym kierunku, bo ma chronić biegaczy. A nam pozostaje obserwować kryteria doboru firmy ubezpieczeniowych czy firm odpowiedzialnych za pomiar czasu.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.