Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Organizacje sportowe

Porozumienie PKSN z PKPar

15.05.2018

Pragnę poinformować o nawiązaniu współpracy pomiędzy Polskim Komitetem Sportów Nieolimpijskich, a Polskim Komitetem Paraolimpijskim. Jest to ważne porozumienie chociażby w kontekście trwającej dyskusji na temat modelu finansowania sportu w Polsce, niedoskonałych regulacji prawnych ograniczających możliwości funkcjonowania organizacji sportowych, czy braku przyjaznych regulacji prawno-finansowych dla środowisk biznesowych gotowych wspierać sport.

Dyskusję w powyższym zakresie jakiś czas temu zapoczątkował Polski Komitet Olimpijski. Na konkretnych liczbach pokazano, że na przestrzeni ostatnich lat udział w budżecie środków przeznaczonych przez Państwo na sport oscyluje wokół 0,1 %, gdzie tymczasem średnia w UE to 03%-0,5%. Podkreślono nadmierną ingerencję Państwa w działalność organizacji sportowych, a także brak rozwiązań prawno-finansowych, które by sprawiły, że firmy byłyby istotnie zainteresowane wspieraniem działalności sportowej.

W dyskusję tę naturalnie chce się włączyć Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich i Polski Komitet Paraolimpijski. Dzięki nawiązanej współpracy jest przekonanie, że całe środowisko sportowe reprezentowane poprzez trzy Komitety może wnioskować o podejmowanie inicjatyw legislacyjnych, a także opiniować projekty aktów prawnych, które pozwolą urzeczywistnić potrzeby i przyczynią się do rozwoju i podniesienia poziomu sportu w Polsce.

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności