13.11.2014
Nie tak dawno miałem przyjemność poznać i porozmawiać z osobami reprezentującymi Olimpiady Specjalne. Jak się przekonałem, to „ogromna” organizacja, bo tylko w Polsce skupiająca około 17,5 tyś sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, zrzeszonych w 507 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych. Do tego jeszcze trzeba doliczyć 1445 trenerów i tysiące woluntariuszy. Sama zaś rywalizacja to w sumie 24 dyscypliny sportu i mnóstwo imprez. Bez dwóch zdań – bardzo poważne Stowarzyszenie, z patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej.
Oczywiście zacząłem też analizować organizację od strony prawnej. Bo, że stowarzyszenie, to jasna sprawa. Ale czy przypadkiem wyodrębnienie niepełnosprawności intelektualnej nie powinno mieć jakieś regulacji dodatkowej? No i tu z odpowiedzią przyszli mi moi rozmówcy informując, iż czynione są starania by Olimpiady Specjalne znalazły swe miejsce w ustawie o sporcie. I absolutnie ten pomysł popieram. Skoro w ustawie jest artykuł poświęcony narodowemu ruchowi paraolimpijskiemu, to moim zdaniem powinno być też dodatkowo miejsce na Olimpiady Specjalne. Mam nadzieję, że kolejna nowelizacja ustawy o sporcie takie dodatkowe przepisy o ustawowej randze będzie zawierać.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.