26.03.2015
W zeszły piątek miałem przyjemność być uczestnikiem konferencji „Prawo, sport, finanse” zorganizowanej przez Koło Naukowe Prawa Sportowego Wydziału Prawa i Administracji UW.
W międzyczasie otrzymałem zaproszenie na IV Ogólnopolską Konferencję Prawa Sportowego organizowaną przez KNPS Uniwersytetu Gdańskiego. Aż miło. Jak sobie uświadamiam, że około 10 lat temu musiałem pisać sobie sam program zajęć dla uczestników Studiów Podyplomowych Menedżerów Sportu na AWF Wrocław, bo o prawie sportowym było jak na lekarstwo, tak teraz ilość bardzo poważnych konferencji pokazuje, ile w tej materii się zmieniło. Bez dwóch zdań – sport się w Polsce intensywnie rozwija – począwszy od infrastruktury, poprzez sportowe sukcesy, po naukowe rozważania. Jednym słowem – będzie ze sportu też i BIZNES.
Wracając do ubiegłotygodniowej konferencji. Jestem pod wrażeniem poruszanych zagadnień. To już nie był język „ludyczny”, tylko poważna konferencja naukowa. Mnie osobiście najbardziej zainteresował panel dotyczący prawnych i finansowych aspektów funkcjonowania ustawy hazardowej. A to ze względu i na działania lobbingowe. W panelu tym uczestniczył też „praktyk” – Pan Mecenas reprezentujący firmę FORTUNA. Bardzo żałowałem, że nie było głosu w dyskusji ze strony „rządowej”. Mam bowiem w pamięci nie tak dawne spotkanie w Business Centre Club, w którym uczestniczyli między innymi przedstawiciele Ministerstwa Finansów. I właśnie tam padły te same pytania, które usłyszałem w miniony piątek. A mianowicie – dlaczego w świetle obowiązującej ustawy łamane jest prawo i służby do tego powołane nic temu nie zapobiegają? W BCC wówczas usłyszałem, że pomysł na blokowanie stron internetowych firm bukmacherskich działających za pośrednictwem Internetu z zagranicy, czy blokowanie płatności (co ma miejsce w połowie krajów UE) byłoby naruszeniem podstawowych wolności !!! Jako prawnik tego „nie kupuję”.
24 kwietnia w Gdańsku kolejna konferencja i kolejna bardzo ciekawa tematyka funkcjonowania prawa sportowego w Europie i na świecie. Niestety z uwagi na obowiązki zawodowe nie będę mógł w niej uczestniczyć. Ale jeśli organizatorzy nie stracą do mnie cierpliwości to obiecałem, że za rok na pewno będę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich uczestników.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.