14.05.2014
Oglądając wczoraj mecz i słuchając komentarzy, jak to jeszcze nigdy w historii nie udało nam się wygrać z Niemcami, zacząłem się nad tym zastanawiać i analizować inne dyscypliny sportu. No i rzeczą oczywistą jest, że sport w Niemczech stanowi potężną gałąź biznesu i ludzkiej aktywności, a ich sportowcy są zawsze w „czubie”. Mnie szczególnie zapadła w pamięci porażka piłkarzy ręcznych w finale Mistrzostw Świata (byli do „walnięcia”), ale też nasza nadzieja na ich pokonanie zawsze ma szczególny wymiar w skokach narciarskich.
Okazuje się jednak, że w pewnym aspekcie mamy nad nimi przewagę. W jakim? I tu was zaskoczę – w aspekcie podatkowym! Tak, tak drodzy czytelnicy. Otóż w ostatnim czasie coraz więcej sportowców z Niemiec zgłasza się po pomoc, by ich aktywność życiową (patrz rezydenturę) przenieść do Polski. Całkiem pokaźna ich grupa mieszka już w polskich przygranicznych miejscowościach dojeżdżając na treningi „do siebie”. Oczywiście wszystko rozbija się o szczegóły, ci którzy mają dochody z zainwestowanych pieniędzy w nieruchomości w Niemczech, czy wygrywający tam walki w sportach walki mają w tym temacie nieco „pod górę”, ale pozostali… Pozostali uznają, że jesteśmy lepsi od Niemiec i chcą się cieszyć miejscem zamieszkania w Polsce.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.