21.08.2013
Temat ubezpieczenia ze względu na swą różnorodność, to temat „rzeka . Aż szkoda, że ustawa o sporcie wprowadza tylko jeden artykuł dotyczący obowiązkowego ubezpieczenia NNW. Reszta to „wolna amerykanka .
Mając powyższe na uwadze nie dziwię się, że coraz częściej w kontraktach sportowych pojawiają się dodatkowe klauzule nakładające na którąś ze stron obowiązek dodatkowego ubezpieczenia. Tych dodatkowych ubezpieczeń może być całe mnóstwo. Dziś słów kilka o ubezpieczeniu kontraktu (a tak ściślej – wynagrodzenia zawodnika) na wypadek dłuższej choroby lub kontuzji. Bardzo często bowiem jest tak, że sportowiec doznaje urazu na dłuższy okres, no i pojawia się u działaczy (co całkiem zrozumiałe) stres. Bo po pierwsze – tracą na jakiś czas zawodnika, a po drugie – muszą mu płacić, mimo że nie gra, ba – często muszą dokonać nieprzewidziany wcześniej dodatkowy transfer. Jakie jest wyjście z sytuacji – po prostu ubezpieczenie kontraktu. Wprawdzie do dziś dnia w Polsce nie ma jeszcze ubezpieczeń z prawdziwego zdarzenia dedykowanych sportowcom, ale można takie ubezpieczenie „poskładać . Niektóre z Towarzystw Ubezpieczeniowych potrafią już przedstawić ofertę polisy, której istota jest taka, że np. po upływie 60-tego dnia kontuzji czy choroby właśnie TU przejmuje obowiązek wypłaty wynagrodzenia w miejsce klubu. Rozwiązania te jednak są dalece niedoskonale. Dopóki bowiem nie będzie takiego produktu, dopóty składka za taką polisę będzie bardzo wysoka. A zupełnie odrębną kwestią jest to, że TU wypłaca kwotę jaka widnieje w kontrakcie, a jak doskonale wiemy, kwoty te są często zgoła inne, niż umówione pomiędzy stronami kwoty rzeczywiste...
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.