01.10.2015
W miniony wtorek w moim mieście Wrocławiu uczestniczyłem w dwóch konferencjach poświęconych tematyce sportowej. Jak się okazało i co mnie nie zaskoczyło – problemy wszędzie te same, ale podejście jednak zupełnie różne.
Pierwsza – w ramach akcji społecznej Gazety Wyborczej „pracownia miast” – zgromadziła środowiska różnych dyscyplin sportu. Jak się zatem łatwo domyśleć, debata była co najmniej „konfrontacyjna” i „chaotyczna”. Dlaczego „chaotyczna”? Dlatego, że nie da się w jednej dyskusji poruszyć tak wielu i często stojących z sobą w opozycji tematów. Jak zwykle sporty pozbawione medialności i większej popularności oczekują od samorządu pełnego finansowania, sporty popularne i profesjonalne - przynajmniej infrastruktury sportowej, wszyscy jakiegoś logicznego i spójnego planu rozwoju i przydzielania środków finansowych, itp., itd. Słowem – każdy ma swoje racje. Jednak racje te w takiej dyskusji nie da się uporządkować. Stad też od razu niesłuszny atak na piłkę nożną, która przecież zawsze będąc najbardziej popularną dyscypliną będzie się rządzić swoimi prawami i najlepszym budżetem. Tak zostanie i tak ma być. Chyba nie tu należy stawiać akcenty i nie ma co zazdrościć. Inną sprawą jest, że miasto nie powinno w piłkę nożną na tym najwyższym poziomie się angażować, a środki, które na to przeznacza – przekazać innym dyscyplinom. Klub piłkarski z dużego miasta, mający piękną tradycję i do dyspozycji nowoczesny stadion, sam powinien sobie poradzić.
Zupełnie inny przebieg miała konferencja zorganizowana przez miłośników najstarszego wrocławskiego klubu Ślęzy Wrocław. Tutaj prelegenci nie narzekali, lecz skupili się na fundamentalnych zasadach i strategiach marketingowych. I od razu wnioski są takie, że kluby chociażby żeńskiej koszykówki, czy siatkówki poradzą sobie same. To co jednak potrzebują, to infrastruktura. Ale przecież taka infrastruktura w mieście jest. Moim zdaniem, skoro w całej Polsce powstają piękne areny sportowe, to Wrocław jako gospodarz wielu światowych i europejskich imprez, jeśli chce w przyszłości gościć reprezentacje narodowe – musi mieć zupełnie nowoczesną, nową halę. I o tym się mówi i pewnie planuje. A skoro tak, to dwie pozostałe istniejące hale „Stulecia i Orbita” powinny zostać na bardzo przystępnych warunkach udostępnione tym, dzięki którym i często za ich prywatne pieniądze sport istnieje i go oglądamy w najwyższych klasach rozgrywkowych.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.