17.06.2014
Nie milkną echa referendum, w których krakowianie powiedzieli „nie” dla ubiegania się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. I nie chodzi mi tutaj o czynnik społeczny, ale o aspekty prawne. Już kilka gmin, a przede wszystkim Ministerstwo Sportu i Turystyki zapowiedziało dochodzenie zwrotu pieniędzy, które przekazali Gminie Kraków zarzucając, że najpierw wystąpili o te środki, po czym zorganizowali referendum – a nie w odwrotnej kolejności.
Do mnie natomiast trafiła umowa pomiędzy Gminą Kraków, a szwajcarską firmą Event Knowledge Services dotycząca obsługi i doradztwa całego procesu związanego ze złożeniem aplikacji w MKOl. I ponieważ prawdopodobnie w związku z tą umową też będzie spór prawny o odszkodowanie, nie zamierzam tej umowy komentować i zajmować jakiegokolwiek stanowiska. Tyle co mogę, to wskazanie na art. 145 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, który reguluje możliwości odstąpienia przez zamawiającego od umowy w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia. Czy zatem tzw. konsultacje społeczne dotyczące zasadności organizowania takiej imprezy nie powinny poprzedzać podpisywanie umów? Więcej komentować nie mogę…
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.