30.08.2012
Jesteśmy po wielkich imprezach sportowych, ale wcale to nie oznacza koniec emocji. Na pewno ich nie zabraknie w najbliższym czasie wśród działaczy. Zgodnie z art. 82 pkt 2 ustawy o sporcie, polskie związki sportowe i osoby prawne będące ich członkami muszą do 15 października tego roku dostosować swoje statuty i regulaminy do nowej ustawy. A zmian jest całe mnóstwo. Najbardziej spektakularne dla „zwykłego śmiertelnika – zapis, że kadencja władz polskiego związku sportowego nie może być dłuższa niż 4 lata, a prezes związku nie może pełnić swej funkcji dłużej niż przez 2 następujące po sobie kadencje. Założenie pewnie słuszne – regulacja prawna fatalna. No bo niby dlaczego prezes może być tylko dwie kadencje (8 lat), a już inni (wiceprezesi, członkowie zarządu) bez limitu czasowego? Czy to uzdrowi sytuację??? Na pewno nie – zatem brzmienie przepisu jest do bani. Z innej strony – mija 8 lat panowania dajmy na to pana Grzegorza Wiosny, potem na jedną kadencję (4 lata) wybrany jest jego kolega, a potem nie ma przeszkód by pan Grzegorz powrócił na kolejne 8 lat. To tak trochę jak z Putinem i Miedwiediewem – raz prezydentem, raz premierem. Czy o to chodziło ustawodawcy?
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.