06.11.2014
W tym tygodniu miałem przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki BCC. Tym razem tematem przewodnim był sport jeździecki w Polsce. Muszę przyznać, że z przyjemnością słuchałem Prezesa PZJ, który sprawując od 2 lat swoją funkcję wprowadził wiele dobrych rozwiązań, a co najważniejsze – nie brakuje i tych na przyszłość. Już sam fakt, że w oparciu o badania firmy Pentagon Research „zwymiarowano” kilka kwestii – w tym wartość medialną jeździectwa w Polsce – dowodzi, że PZJ idzie w dobrym kierunku.
Ale nie o PZJ, tylko o kłusakach chciałem dzisiaj napisać. Dlaczego akurat o kłusakach? Dlatego, że to bardzo widowiskowa dyscyplina, mająca w Polsce wielu zwolenników, o czym się przekonałem chociażby w rozmowie ze Zbigniewem Bońkiem. Kłusaki jednak nie mogą u nas znaleźć „dla siebie miejsca”. Są umiejscowieni w prawnym porządku gdzieś pomiędzy Polskim Związkiem Jeździeckim i Polskim Klubem Wyścigów Konnych. Po krótkiej rozmowie z prezesem PZJ utwierdziłem się w przekonaniu, że PZJ interesuje się „swoimi” 7 dyscyplinami jeździeckimi, kłusaki są poza zainteresowaniem. No to w takim razie mam swoją refleksję. Skoro polski związek sportowy ma takie nastawienie, a jednocześnie 3 liczące się w Polsce tory wyścigów konnych też „nie przepadają” za wyścigami kłusaków, to chyba pora pomyśleć nad zbudowaniem dla wyścigu kłusaków własnego niezależnego toru, a być może pokusić się o powołanie własnego polskiego związku sportowego. Sam jestem ciekaw, czy jest to sprawa prosta, czy też miłośnicy kłusaków napotkaliby same przeszkody?
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.