18.06.2017
Dzisiejszym wpisem chciałabym zainteresować Panie biorące udział we współzawodnictwie sportowym oraz wszystkie osoby, które związane są ze sportem kobiet. Zatem słów kilka o nowopowstałej inicjatywie, czyli o interesująco zapowiadającej się międzynarodowej platformie: women in sport, a także projektach jej towarzyszących.
Jednym z podmiotów (założycieli) platformy jest International Sport and Culture Association (ISCA). Współpracuje on z 217 organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami z sektora prywatnego jak i publicznego. Jej członkami jest ponad 40 milionów osób z 83 krajów. Działalność ISCA wspiera ogólną politykę HEPA Europe i jest twórcą kampanii NowWeMOVE.
Wspomniana platforma jest i ma być miejscem, w którym kobiety zaangażowane w sport mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami, dawać propozycje kampanii, konferencji czy też udostępniać materiały, z którymi ich zdaniem warto się zapoznać. Jest ona odpowiedzią na coraz większą popularność kobiecego sportu, szczególnie w takich dyscyplinach jak skoki narciarskie, boks, piłka nożna, czy krykiet.
Na platformie możemy zapoznać się aktualnie z 60 projektami z 12 krajów. Aby projekt został umieszczony w tym katalogu musi spełniać m.in. następujące kryteria: być innowacyjny, wpisywać się w sportowe cele UE, wskazywać na praktyczne wskazówki, dzielić się doświadczeniem z realizowanego przedsięwzięcia, zostać uznany jako ten, który przynosi trwałe rezultaty. Zamieszczone projekty to działania o charakterze lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.
Projekty przedstawione są w formie plików PDF, ze wskazaniem kraju, roku, rodzaju, celu, grupy docelowej rezultatów, kontaktu do organizacji odpowiedzialnej za projekt.
W mojej ocenie warto zaglądać na przedmiotową platformę. Być może jakiś pomysł będzie mógł zostać analogicznie zrealizowany na naszym krajowym podwórku? Może uda się nawiązać dodatkowe kontakty, czy też znaleźć inspirację do podjęcia ciekawych inicjatyw?
Szczegóły na stronie internetowej womeninsport.
Organizacje sportowe
29.08.2024
Organizacje sportowe
28.06.2024
Organizacje sportowe
26.04.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
06.08.2024
26.07.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.