07.10.2014
W ostatni weekend zapadły rozstrzygnięcia w naszym klubowym żużlu, tymczasem cały czas zastanawiam się jak środowisko poradzi sobie z „bombą z opóźnionym zapłonem”. Wiadomo o co chodzi. Chodzi o zarejestrowane przez zawodników firmy i rozliczanie się z klubami fakturami VAT z zastosowaniem stawki podatku liniowego.
Wprawdzie ministerstwo wydało w tej kwestii pozytywną interpretację, ale niezawisłe sądownictwo administracyjne wydaje niezmiennie wyroki z zachowaniem jednolitego orzecznictwa, które mogą „rozłożyć” najsilniejszą ligę żużlową na świecie. Co zatem robić? Sprawa bardzo skomplikowana, bo samo środowisko sobie utrudnia własnymi przepisami. Chcąc uporządkować płace, przewidując formy wynagrodzenia: za tzw. podpis i maksymalne stawki za zdobyty punkt, jednocześnie tworząc obowiązujący dla wszystkich wzorzec umowy, przeniosły na rzecz klubów wyłączne prawo do wizerunku żużlowca, który w barwach danego klubu jeździ. Tym samym pozbawiły się możliwości stosowania dziś najbardziej popularnego modelu, kiedy mamy dwa rodzaje umów: tę sportową pomiędzy klubem i zawodnikiem, oraz tę wizerunkową w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i przekazywanej do klubu za pośrednictwem podmiotu trzeciego.
Tak więc stoję na stanowisku, że skoro mamy koniec sezonu, to w tej chwili „do gry” powinni wkroczyć działacze i jeszcze raz przeanalizować i zmienić wprowadzone wcześniej prawne rozwiązania.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.