23.04.2014
Już w najbliższą niedzielę na wrocławskich Partynicach nastąpi otwarcie sezonu wyścigów konnych. No i czytam sobie z tej okazji ile dni w tym roku będziemy mieli gonitw, jaką liczbę gonitw i ich rodzaj. I w tym momencie po raz kolejny uświadamiam sobie, że zarówno na wrocławskich Partynicach, warszawskim Służewcu i sopockim Hipodromie marginalizuje się znaczenie wyścigu kłusaków. Dlaczego?
Dla przypomnienia – wyścigi kłusaków (na marginesie - bardzo widowiskowe), to wyścigi koni zaprzężonych w dwukołowe wózki ( tzw. sulki ). Wersja oficjalna – dlatego, że podobno wózki te niszczą tory wyścigów konnych. A wersja nieoficjalna, o której wszyscy wiedzą – że większość grających na wyścigach właśnie najwięcej chce obstawiać tego typu wyścigi kosztem innych. Przypomina mi się tu obrazek z moich podróży po Francji, kiedy widziałem siedzącego przy barze emeryta, popijającego kawę, wpatrzonego w monitor, na którym pokazywane były kolejne biegi kłusaków i obstawiającego wyniki gonitw jako forma spędzania wolnego czasu.
Czy zatem nie warto kłusaków w Polsce wypromować? Oczywiście warto. Czy skazani oni są na istniejące tory wyścigów konnych? Moim zdaniem nie. Ustawa o wyścigach konnych regulująca między innymi zasady organizowania wyścigów na terytorium RP oraz działalność Polskiego Klubu Wyścigów Konnych określa jakie warunki ma spełniać m.in. tor wyścigów konnych by zostać wpisanym do rejestru organizowania wyścigów konnych. A zatem, jeśli was nie chcą na torach istniejących, pomyślcie o modelu biznesowym, który przekona poważnego inwestora i stwórzcie własny tor.
25.09.2024
13.08.2024
01.03.2024
28.04.2023
25.01.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.