01.01.2014
Nowy Rok – nowe wyzwania i postanowienia. Myślę, że bardzo ważne i całkiem na serio. W minionym roku miałem ponad 40 spotkań z prezesami czy członkami zarządów polskich związków sportowych. I okazało się, że wszyscy razem wzięci mają mnóstwo bardzo podobnych problemów, spostrzeżeń czy postulatów. To, czego im brakuje – to „wspólnej reprezentacji , takiego „jednego głosu , który w imieniu wszystkich by te spostrzeżenia czy postulaty formułował i forsował. Dlatego zdecydowałem się podjąć począwszy od 2014 roku takie wyzwanie. Tak – chcę reprezentować całe środowisko sportowe w procesie stanowienia mądrego prawa. Dlatego zostałem waszym oficjalnym lobbystą wpisanym do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową pod numerem 00294.
Zapewne dla wielu pojęcie lobbingu kojarzy się z czymś „szemranym . Otóż tak nie jest – właśnie po to, by móc reprezentować określone grupy w procesie stanowienia prawa, tak, by forsować przepisy mądre, a przestrzegać przed tymi głupimi, mamy ustawę o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa.
Krótko rzecz ujmując: będę się bardzo starał zabierać w waszym imieniu głos wszędzie tam, gdzie dla dobra sportu głos ten powinien być słyszalny. Razem będziemy inicjować propozycje zmian, dzięki którym mam nadzieję będzie więcej pieniędzy na sport, będzie porządek w kontraktach, ubezpieczeniach, licencjach, przetargach, itp, itd. By tak się stało na ukończeniu jest już interaktywna platforma internetowa, na której zawsze zapraszać będę do zgłaszania swych postulatów, pomysłów, uwag i zabierania głosu w ważnych dla nas sprawach. Wkrótce ( zapewne tak pod koniec przyszłego tygodnia ) poinformuję was o szczegółach powstającej dla was platformy. Pamiętajcie – w nas jest siła – jeżeli uświadomimy sobie, ilu jest członków różnych dyscyplin sportowych to uwierzcie mi – nasz głos nie zostanie zlekceważony!
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.