Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Piłka nożna

Zmiany w rozgrywkach ligowych w sezonie piłkarskim 2021/2022 w Polsce

01.06.2021

Piłkarska reprezentacja Polski 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu rozpocznie udział w Mistrzostwach Europy. Z tej racji rozgrywki Ekstraklasy sezonu 2020/2021 zakończone zostały już ponad dwa tygodnie temu, ale dobiegają jeszcze końca rozgrywki 1. Ligi, 2. Ligi i niższych klas rozgrywkowych. Na boiskach decydują się sprawy spadków i awansów.

Nowością nowego sezonu będzie nowy format Ekstraklasy czyli 18 drużyn i 34 kolejki. Z Ekstraklasy spadło już Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale w jego miejsce awansują 3 zespoły z 1. Ligi. Dwa awansują automatycznie (pierwszy i drugi w tabeli), a spośród drużyn z miejsc od trzeciego do szóstego w dwustopniowych barażach wyłoniony zostanie jeden zespół, który zagra w PKO BANK POLSKI Ekstraklasie.

Zgodnie z art. 4 Uchwały nr IV/63 z dnia 29 kwietnia 2021 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2021/2022 i kolejne, każdy Klub rozgrywać będzie z pozostałymi Klubami dwa mecze, u siebie jako gospodarz oraz u przeciwnika jako gość, a za każdy rozegrany mecz przyznawać się będzie liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 punkty za zwycięstwo; 1 punkt za mecz nierozstrzygnięty (remis); 0 punktów za mecz przegrany.

Z kolei stosownie do art. 6.1. Uchwały nr IV/63, Klub, który zdobędzie I miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy otrzymuje tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej oraz złote medale (45 sztuk) i reprezentować będzie Polskę w rozgrywkach UEFA Champions League. Zgodnie z art. 6.2., Klub, który zdobędzie II miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy otrzymuje tytuł Wicemistrza Polski w piłce nożnej oraz srebrne medale (45 sztuk) i reprezentować będzie Polskę w rozgrywkach UEFA Conference League, a zgodnie z art. 6.3., Klub, który zdobędzie III miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy otrzymuje brązowe medale (45 sztuk) i reprezentować będzie Polskę w rozgrywkach UEFA Conference League.

Z kolei w świetle art. 6.4., Klub, który zdobędzie IV miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy reprezentuje Polskę w rozgrywkach UEFA Conference League w sytuacji, gdy Mistrz Polski, Wicemistrz Polski lub Klub, który zdobędzie III miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy jest jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski.

Tyle najważniejszych informacji. Oczywiście, gdy rozgrywki będą się rozpoczynać, przypomnimy jeszcze parę ważnych postanowień tego regulaminu. Niezmienna zostaje liczba młodzieżowców w pierwszej „11” w meczu Ekstraklasy. To jeden zawodnik i nie ma limitu na zawodników obcokrajowców spoza Unii Europejskiej, w przeciwieństwie do rozgrywek 1. 2. I 3. Ligi. Poniżej to omówimy.

Ważną zmianą jest zmiana organu prowadzącego rozgrywki 3. Ligi. Od sezonu 2021/2022 będzie to organ Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przewidują to przepisy Uchwały nr IV/65 z dnia 29 kwietnia 2021 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo 1. Ligi, 2. Ligi i 3. ligi na sezon 2021/2022.

Zgodnie z art. 1 Uchwały nr IV/65, w rozgrywkach o Mistrzostwo 1. ligi uczestniczy 18 drużyn w jednej grupie, które zakwalifikowały się do nich na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek Ekstraklasy, 1. Ligi i 2. Ligi sezonu 2020/2021, z kolei w rozgrywkach o Mistrzostwo 2. ligi uczestniczy 18 drużyn w jednej grupie, które zakwalifikowały się do nich na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek 1. Ligi, 2. Ligi i 3. Ligi sezonu 2020/2021, natomiast w rozgrywkach o Mistrzostwo 3. ligi uczestniczą 64 drużyny w czterech grupach, które zakwalifikowały się do nich na podstawie uzyskanych wyników rozgrywek 2. Ligi, 3. Ligi i 4. Ligi sezonu 2020/2021:

 1. Grupa 1 - 18 drużyn mających siedziby na terenie województw: Łódzkiego, Mazowieckiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego,
 2. Grupa 2 - 18 drużyn mających siedziby na terenie województw: Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego, Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego,
 3. Grupa 3 - 18 drużyn mających siedziby na terenie województw: Lubuskiego, Dolnośląskiego, Opolskiego i Śląskiego,
 4. Grupa 4 - 18 drużyn mających siedziby na terenie województw Świętokrzyskiego, Małopolskiego, Lubelskiego i Podkarpackiego.

Stosownie do art. 2 Uchwały nr IV/65 z dnia 29 kwietnia 2021 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo 1. Ligi, 2. Ligi i 3. ligi na sezon 2021/2022, w rozgrywkach uczestniczą kluby, które otrzymały licencję uprawniającą do udziału w danej klasie rozgrywkowej w sezonie 2021/2022, a w sytuacji, gdy klub nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach danej klasy rozgrywkowej, zastosowanie mają postanowienia Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych.

Rozgrywki prowadzi Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN (dalej: DPP PZPN).

Zgodnie z art. 5 w rozgrywkach mogą uczestniczyć wyłącznie zawodnicy potwierdzeni do klubu przez właściwy Wojewódzki Związek Piłki Nożnej, a następnie uprawnieni do gry przez DPP PZPN w systemie Extranet. Kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowego w 1. Lidze , zaś co najmniej dwóch zawodników młodzieżowych w 2. I 3. Lidze, przy czym przyjmuje się, iż zawodnikiem młodzieżowym jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie rozgrywek kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy

Zgodnie z art. 5 ust. 5, Uchwały nr IV/65 do każdego klubu może być potwierdzonych i uprawnionych do gry dowolna liczba zawodników - cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej, przy czym w każdym meczu 1. Ligi i 2. Ligi może występować równocześnie na boisku tylko 1 zawodnik-cudzoziemiec spoza obszaru Unii Europejskiej, z uwzględnieniem postanowień Uchwały nr XI/200 z dnia 7 grudnia 2018 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie określenia liczby zawodników cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej występujących w meczach piłki nożnej w sezonie 2019/2020 i następnych.

A zgodnie z ust. 7. drużyny Klubów prowadzić mogą tylko trenerzy posiadający ważną licencję trenerską:

1) 1. Liga - UEFA PRO,

2) 2. Liga - UEFA A,

3) 3. Liga - UEFA A.

Art. 11 Uchwały nr IV/65 reguluje zasady spadków i awansów.

I 1. Liga

 1. Drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsce w tabeli rozgrywek 1. ligi będą uczestniczyć w rozgrywkach Ekstraklasy w następnym sezonie.
 2. Drużyny, które zajmą 3, 4, 5 i 6 miejsce w tabeli rozgrywek 1. ligi rozegrają mecze barażowe o awans do rozgrywek Ekstraklasy, przy czym:

a) kluby, które zajmą 3 i 6 miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem meczu będzie klub, który zajął 3 miejsce w tabeli rozgrywek;

b) kluby, które zajmą 4 i 5 miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub, który zajął 4 miejsce w tabeli rozgrywek;

c) zwycięzcy meczów, o których mowa w pkt a) i b) rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek.

Zwycięzca tego meczu będzie uczestniczył w rozgrywkach Ekstraklasy w następnym sezonie.

 1. Do udziału w meczach barażowych uprawnione będą wyłącznie kluby, które zajmą w rozgrywkach 1. ligi 3, 4, 5 i 6 miejsce w tabeli i uzyskają licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w następnym sezonie.
 2. Drużyny, które zajmą miejsca 16-18 w tabeli rozgrywek 1. ligi, spadną do rozgrywek 2 ligi, w których będą uczestniczyć w następnym sezonie.

II 2. Liga

 1. Drużyny, które zajmą 1 i 2 miejsce w końcowej tabeli 2. ligi będą uczestniczyć w rozgrywkach I ligi w następnym sezonie.
 2. Drużyny, które zajmą 3, 4, 5 i 6 miejsce w tabeli rozgrywek 2. ligi rozegrają mecze barażowe o awans do rozgrywek 1. ligi, przy czym:

a) kluby, które zajmą 3 i 6 miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem meczu będzie klub, który zajął 3 miejsce w tabeli rozgrywek;

b) kluby, które zajmą 4 i 5 miejsce w tabeli, rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub, który zajął 4 miejsce w tabeli rozgrywek;

c) zwycięzcy meczów, o których mowa w pkt a) i b) rozegrają między sobą 1 mecz. Gospodarzem tego meczu będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek. Zwycięzca tego meczu będzie uczestniczył w rozgrywkach 1. Ligi w następnym sezonie.

3. Do udziału w meczach barażowych uprawnione będą wyłącznie kluby, które zajmą w rozgrywkach 2. ligi 3, 4, 5 i 6 miejsce w tabeli i uzyskają licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach 1. ligi w następnym sezonie.

4. Drużyny, które zajmą miejsca 15-18 w tabeli rozgrywek 2. ligi, spadną do rozgrywek właściwej terytorialnie grupy 3. ligi, w których będą uczestniczyć w następnym sezonie.

III. 3. Liga

 1. Drużyny, które zajmą 1 miejsca w końcowych tabelach poszczególnych grup 3. ligi będą uczestniczyć w rozgrywkach 2. ligi w następnym sezonie.
 2. Drużyny, które zajmą miejsca 15-18 w końcowych tabelach poszczególnych grup 3. ligi, spadną do rozgrywek właściwej terytorialnie grupy 4. ligi, w których będą uczestniczyć w następnym sezonie.

Na początek sezonu wypada nam poczekać prawie dwa miesiące, ale już warto przy okazji obecnych awansów i spadków mieć wiedzę o awansach i spadkach w nowym sezonie, a takiej dostarcza jak zwykle portal prawosportowe.pl. Zachęcam do czytania i zadawania pytań z zakresu prawa sportowego i dzielenia się swoimi problemami w toku prowadzonej działalności sportowej.

Zadaj nam pytanie!

Zainteresował Cię temat artykułu lub dotyczy Ciebie? Zapraszamy do kontaktu! Zadaj nam pytanie a eksperci Prawa Sportowe: prawnicy, specjaliści w dziedzinie odpowiedniej dla Twojego pytania - odpowiedzą w ciągu 48 godzin! Pierwsza konsultacja jest całkowicie darmowa!

Zadaj nam pytanie

Zainteresował Cię temat artykułu lub dotyczy Ciebie? Zapraszamy do kontaktu! Zadaj nam pytanie a eksperci Prawa Sportowe: prawnicy, specjaliści w dziedzinie odpowiedniej dla Twojego pytania - odpowiedzą w ciągu 48 godzin! Pierwsza konsultacja jest całkowicie darmowa!

Nie jest wymagany, jednak może ułatwić nam kontakt z Tobą jeśli będzie taka potrzeba.

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności
Zamknij formularz pytania

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.

Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.

Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.

Wypełnij formularz

Nie jest wymagany, jednak może ułatwić nam kontakt z Tobą jeśli będzie taka potrzeba.

Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

 1. Zakres obowiązywania
  1. Administratorem Danych Osobowych jest PrawoSportowe.pl Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy Al. Śląskiej 1, 54-118 Wrocław, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000384634, e-mail: bok@prawosportowe.pl, tel. +48 693 672 258 (dalej: Administrator, ADO).
  2. Celem niniejszej Polityki Prywatności jest określenie działań podejmowanych przez Administratora w zakresie ochrony danych osobowych przetwarzanych, w tym zbieranych za pośrednictwem strony internetowej http://www.prawosportowe.pl.
  3. Dane osobowe to wszelkie informacje, które mogą Cię identyfikować, na przykład Twoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres poczty elektronicznej przekazywane przez Ciebie za pomocą formularzy kontaktowych i formularzy zgłoszeń. Kiedy w poniższym dokumencie odwołujemy się do terminu „przetwarzać” albo „przetwarzanie”, mamy na myśli wszelkie czynności i operacje wykonywane na Twoich danych osobowych (np. ich przechowywanie czy analizowanie na potrzeby świadczenia Ci usługi).
 2. Informacje dotyczące ADO
  1. Kontakt z ADO może się odbywać pocztą tradycyjną na adres siedziby, mailowo lub telefonicznie. Dane kontaktowe wskazane zostały w pkt. 1.1 niniejszej Polityki Prywatności.
 3. Cel, podstawa prawna i zasady przetwarzania danych osobowych
  1. Dane osobowe osób fizycznych korzystających z formularzy kontaktowych i formularzy zgłoszeń (dalej zwanymi: Użytkownikami) przetwarzane są w celu:
   1. zawarcia i wykonywania umów w ramach usług prowadzonych przez ADO (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
   2. prowadzenia działań marketingu bezpośredniego w formie e-mailowego newslettera, na podstawie udzielonej zgody (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO);
   3. udzielenia odpowiedzi na przedstawione zagadnienie, co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
   4. ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami, co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).
  2. Dane osobowe przetwarzane są przez następujący okres:
   1. w celu zawarcia i wykonywania umowy – przez okres prowadzenia negocjacji oraz trwania umowy, a po jej ustaniu do upływu okresów przedawnienia wszelkich roszczeń z niej wynikających,
   2. w celu prowadzenie działań marketingu bezpośredniego w formie e-mailowego newslettera – do czasu cofnięcia zgody przez Użytkownika,
   3. w celu udzielenia odpowiedzi na przedstawione zagadnienie - do czasu załatwienia sprawy, w której zostały zebrane.
  3. Podanie danych osobowych w celu, o którym mowa w pkt. 3.1 lit. a) jest dobrowolne jednakże jest warunkiem zawarcia umowy. W przypadku niepodania danych możemy odmówić złożenia Tobie oferty i zawarcia umowy.

   Podanie danych osobowych w celu, o którym mowa w pkt. 3.1. lit. b), c) jest dobrowolne. Jeżeli nie podasz danych lub nie wyrazisz zgody nie będziemy mogli w przyszłości informować Cię bezpośrednio o naszej bieżącej ofercie lub udzielić odpowiedzi na przedstawione zagadnienia.
  4. Dane osobowe Użytkowników nie są przekazywane poza teren Polski, Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  5. Dane osobowe użytkowników mogą być powierzane przez ADO do przetwarzania następującym kategoriom podmiotów: Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Dauerman, portale internetowe z którymi portal prawosportowe.pl współpracuje na podstawie odrębnych umów, firmy księgowe, biura rachunkowe, firmy informatyczne. Dane osobowe mogą być także udostępnione: odpowiednim organom państwowym na ich żądanie na podstawie odpowiednich przepisów prawa.
 4. Prawa osoby, której dane dotyczą
  1. Każdy Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i otrzymania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu oraz prawo do przenoszenia danych.
  2. Jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, Użytkownik ma prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  3. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne przepisy prawa o ochronie danych osobowych.
  4. W przedmiocie realizacji swoich praw oraz cofnięcia zgody można skontaktować się z ADO przy użyciu danych wskazanych w pkt 1.1 niniejszej Polityki Prywatności.
 5. Cookies
  1. Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.
  2. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego prawosportowe.pl stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. Opisane w niniejszym punkcie Polityki Prywatności, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw."ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego prawosportowe.pl. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
  3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
   1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
   2. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła"
  4. W ramach serwisu internetowego prawosportowe.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:
   1. "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
   2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
   3. pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu.
  5. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy prawosportowe.pl serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.
  6. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym prawosportowe.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. Poniżej informacja jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce:
   Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?
 6. Postanowienia końcowe
  1. ADO dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizyczne, techniczne i organizacyjne ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.
  2. ADO zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszej Polityki Prywatności.