29.06.2014
Ponad połowa brazylijskiego Mundialu za nami. Jeśli chodzi o liczbę meczów to po sobotniej rywalizacji sięgnęła ona pięćdziesięciu z łącznej liczby sześćdziesięciu czterech.
W sobotnim Przeglądzie Sportowym przeczytałem cotygodniowy felieton Krzysztofa Stanowskiego, który pisze, że woli widzieć na boisku niegroźnego w sumie debila, niź niby zdrowych na umyśle i panujących nad emocjami rzeźniķow , odnosząc się w ten sposób do surowej kary dla Luisa Suareza za ugryzienie Giorgio Chieliniego i porównując ją do faulu Belga Stevena Defoura na jednym z Koreańczyków. Red. Stanowski zauważa, że Defour po jednomeczowej pauzie znów będzie dybać na ludzkie zdrowie, a Suarez jest już w domu.
Obserwuję mundiale i mecze piłkarskie od ponad trzydziestu i widzę coraz więcej agresji. Incydenty z udziałem Diego Maradony czy innych niepokornych takich jak teraz Suarez były, są i będą i ich nie pochwalam w żadnym razie, ale liczba różnych fauli czy wejść w nogi a'la kung-fu czy mma rośnie.
Warto też dodać, że kolegą Defoura z reprezentacji jest Axel Witsel - sprawca tragicznej kontuzji Marcina Wasilewskiego.
Gdyby popularny Wasyl nie był człowiekiem o mocnym charakterze na boisku juz by pewnie nie wrócił.
Może nie do końca zgadzam się z twierdzeniami Redaktora Stanowskiego, ale wiele w nich racji. Patrzymy na medialne ugryzienia, dziwne zachowania, a nie zwracamy aż takiej uwagi na groźne faule, których intencją jest spowodowanie urazu rywala, a nie zwykły atak na piłkę.
Trzeba się temu przyglądać, ale nie będę dawać wirtualnej czerwonej czy żółtej kartki, bo przy okazji tego artykułu jeden z internautów napisał w komentarzu, że Lavezzi na pewno strasznie się tą kartką przejmie .
Ech, teraz w dobie internetu, dominacji tabloidów i mediów społecznościowych niektórzy już zapomnieli co to przenośnia.
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.