27.06.2014
„Już po ptokach” – tak o to klasyka może cytować już szesnaście reprezentacji piłkarskich, które pożegnały się z brazylijskim Mundialem. Na placu boju pozostała już tylko szesnastka. Mecze 1/8 finału od jutra.
Wczoraj zakończyła się faza grupowa turnieju, ale zanim na boiska wybiegły zespoły z grup G i H, FIFA ogłosiła karę dla Luisa Suareza. Urugwajski napastnik doczekał się kary. Decyzją FIFA został zawieszony na dziewięć meczów międzynarodowych, co oznacza, że nie zagra już do końca mundialu. FIFA zabroniła mu także jakiegokolwiek grania przez cztery miesiące.
O wybryku Urugwajczyka pisaliśmy tutaj, a o możliwościach ukarania jakie miała komisja dyscyplinarna – tutaj.
Niemcy wygrali z Amerykanami 1:0, ale ani Ghana, ani Portugalia nie wykorzystały szansy w bezpośrednim meczu ze sobą, by wyeliminować zespół USA. O spekulacjach przed meczem Niemcy-USA pisałem tu.
To co nie udało się Ghanie, udało się innej afrykańskiej drużynie – Algierii, która zremisowała z Rosją 1:1. Algierczycy stracili gola już w 6. minucie meczu, gdy opatrywany poza boiskiem był lider tej drużyny Sophiane Feghouli. I tu jest jeden wartki temat. Otóż faul na graczu drużyny przeciwnej, który powoduje opuszczenie boiska, celem opatrywania np. rozcięcia skóry głowy daje handicap drużynie zawodnika faulującego, bo to zespół, którego gracz faulował gra jedenastu na dziesięciu.
Może warto zastanowić się, więc nad tym co postuluje wielu działaczy, trenerów czy nawet zawodników. Schodzi gracz sfaulowany, to niech zejdzie też faulujący i będzie dziesięciu na dziesięciu. Moim zdaniem byłoby to sprawiedliwe rozwiązanie.
Teraz o wyrównującym golu dla Algierii i „zajączku”, o którym było w tytule.
Bramkarz Rosjan Igor Akinfiejew został oślepiony laserami czy innymi lampkami z trybun, których światełka, czy jak kto woli „zajączki” dekoncentrowały go podczas egzekwowania przez Algierczyków rzutu wolnego. Padła bramka, gol się liczy, wynik poszedł w świat, Algieria awansowała, a Rosja odpadła, ale problem laserów, podobnie jak problem rac czy pirotechniki wymaga „załatwienia”.
Od jutra mecze 1/8 finału, a oto pary tej fazy i dalszy układ drabinki przez ćwierćfinały, półfinału, aż do finału i meczu o III miejsce.
1/8 finału:
Brazylia-Chile,
Kolumbia – Urugwaj,
Francja – Nigeria,
Niemcy – Algieria,
Holandia – Meksyk,
Kostaryka – Grecja,
Argentyna – Szwajcaria,
Belgia – USA.
Ćwierćfinały:
Brazylia/Chile – Kolumbia/Urugwaj,
Francja/Nigeria – Niemcy/ Algieria,
Holandia/Meksyk – Kostaryka/Grecja,
Argentyna/Szwajcaria – Belgia/USA.
Półfinały:
Brazylia/Chile/Kolumbia/Urugwaj - Francja/Nigeria/Niemcy/ Algieria,
Holandia/Meksyk/Kostaryka/Grecja - Argentyna/Szwajcaria/Belgia/USA.
Zwycięzcy półfinałów zagrają w finale, a pokonani o 3 miejsce.
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.