Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Sporty indywidualne

Projekt “The Girls on Track” w Porto

17.05.2018

Pierwszy, “krajowy” etap programu The Girls on Track Karting Challange odbył się 15.05.2018 r. w Porto – nadmorskim mieście położonym w północnej części Portugalii. Zgodnie z oficjalnymi danymi opublikowanymi przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA), udział w zmaganiach mających wyłonić 3 reprezentantki kraju, wzięło 130 młodych dziewcząt w wieku pomiędzy 13, a 18 lat.

Szczegółowo projekt FIA został przedstawiony TUTAJ. Całe przedsięwzięcie, organizowane przez FIA oraz Komisję ds. Kobiet w Motorsporcie (WIMC), działającą przy FIA, współfinansowane jest z europejskiego programu Erasmus +. Jego cel to rozwój i promocja sportu motorowego wśród młodych kobiet na najniższym szczeblu, poprzez użycie niedrogiego formatu sportowego współzawodnictwa, jakim jest kartingowy slalom. Główną ideą, przyświecającą całej imprezie jest stworzenie kobietom możliwości pełniejszego udziału w rywalizacji we wszystkich kategoriach sportu motorowego.

Podczas portugalskiej rundy eliminacyjnej, koordynowanej przez krajowy związek sportowy (FPAK), oprócz Prezydenta FPAK i przedstawicieli lokalnej władzy, pojawili się także: były kierowca F1 - Tiago Monteiro oraz Mariana Sousa Machado – 13-letnia, kartingowa mistrzyni Portugalii. Obecni na imprezie delegaci FIA podkreślili, że w ich odczuciu inauguracyjne wydarzenie miało bardzo pozytywny odbiór, a także są przekonani, iż kolejne rundy organizowane w pozostałych państwach partnerskich przyciągną tysiące dziewcząt i pozwolą wykreować nowe pokolenie wyścigowych mistrzyń.

Do udziału w projekcie zgłosiła się także Polska. Rundy eliminacyjne będą organizowane w dwóch miastach: 26-27.05.2018 r. w Tychach oraz 11-12.08.2018 r. w Rzeszowie. Zgłoszeń można dokonywać poprzez portal internetowy FIA[1]. Natomiast więcej szczegółowych informacji odnośnie wielkiego finału, zaplanowanego na marzec 2019 r. na słynnym, francuskim torze Le Mans, a także nagród przewidzianych dla 6 najlepszych uczestniczek, można znaleźć na oficjalnej stronie przedsięwzięcia.[2]

[1] https://ereg.fiaevents.com/ereg/index.php?eventid=200179043&

[2] https://www.fia.com/theGirlsOnTrack

(Zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności