05.12.2014
W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić Państwu „Plan działalności Ministra Sportu i Turystyki na rok 2015 dla działów administracji rządowej: 1) kultura fizyczna 2) turystyka”, tak byśmy mogli poznać cele MSiT na nadchodzący rok.
Przede wszystkim wspomniany plan dzieli się na „Cześć A: Najważniejsze cele do realizacji w roku 2015”, „Część B: Cele priorytetowe wynikające z budżetu państwa w układzie zadaniowym do realizacji w roku 2015” oraz „Część C: Inne cele przyjęte do realizacji w roku 2015”.
W pierwszej z z przedstawionych części jako cel Minister Sportu i Turystyki określił:
W Części B określono cel w postaci poprawy poziomu reprezentantów Polski we współzawodnictwie międzynarodowym w sportach olimpijskich i paraolimpijskich oraz głuchych. Miernikiem celu ma być liczba zdobytych medali przez członków kadry narodowej w igrzyskach olimpijskich, paraolimpijskich i głuchych oraz MŚ i ME w danym roku (szt.) w relacji do przyjętych założeń przed wydarzeniem (%). Jako podzadania budżetowe, które mają służyć realizacji celu wskazano: 1) wspieranie działań związków sportowych i innych organizacji funkcjonujących w obszarze sportu; 2) zapewnienie warunków organizacyjnych, ekonomicznych i technicznych w Centralnym Ośrodku Sportu dla szkolenia sportowego prowadzonego przez polskie związki sportowe i inne podmioty działające w zakresie kultury fizycznej.
Ostatnia część dotycząca innych celów przyjętych do realizacji w roku 2015 określa:
Z powyższego wynika, iż w przyszłym roku MSiT nacisk będzie kładło w szczególności na zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez wdrażane programy, które zostały w skrócie opisane w „Planie działalności” oraz zapewnienie odpowiednich warunków do przygotowań do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2016 roku dla członków kadry narodowej.
Czy Państwa zdaniem obrane cele są słuszne?
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.