11.06.2018
W zeszłym tygodniu miałem przyjemność wziąć udział w dwóch bardzo ważnych dla mnie wydarzeniach. Najpierw 06 czerwca jako uczestnik konferencji naukowej nt. „problemów ruchu olimpijskiego w polskim prawie” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim, następnie 09 czerwca jako organizator spotkania społeczności nieolimpijskiej w ramach Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.
Była to okazja, by w roku poprzedzającym 100-lecie PKOl i w pierwszym roku istnienia PKSN w zacnym gronie porozmawiać o historii, teraźniejszości, ale i przyszłości całej polskiej sportowej rodziny. W trakcie wielu dyskusji, oprócz bieżących zagadnień prawnych, przewijały się dwa główne wątki : modelu finansowania sportu w Polsce – co swego czasu zapoczątkowano w PKOl przy „okrągłym stole”, oraz koniecznych zmian legislacyjnych – na co przede wszystkim zwraca uwagę PKSN.
Sport jest jeden – to oczywiste. Sport to zdrowie. Sport to biznes. Sport to rozwój gospodarki. Sport to dobro narodowe. Czas zatem, by w sposób wyważony, cierpliwy, ale i konsekwentnie zacząć pracować nad udoskonaleniem modelu jego finansowania i struktur formalno-prawnych. Niech punktem odniesienia stają się inne kraje unijne, których środki budżetowe przekazywane na sport są znacznie większe. Niech stanowione prawo nie narusza praw nabytych i niech będzie zgodne z Konstytucją. Wspólnie – przy dobrej woli – można to wszystko razem zrobić.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.