15.09.2013
Jak wcześniej pisałem, wszystko wskazuje na to, że będzie nowelizacja ustawy o sporcie. A tam m.in. dopisanie art. 22 „a niosącego ogromne konsekwencje prawne dla polskich związków sportowych, które nie posiadają przynależności do właściwej międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Jakie to niesie konsekwencje? Najkrócej rzecz ujmując – strukturalne i budżetowe. Jeśli polski związek takiej przynależności nie wykaże, stanie się po wydaniu ministerialnej decyzji z mocy prawa tylko związkiem stowarzyszeń – pozbawionym monopolu wynikającego chociażby z art. 13 ustawy o sporcie (organizowanie i prowadzenie współzawodnictwa o tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski, powoływanie kadry narodowej, itp., itd.)
Jest tylko jedna niewiadoma, czy nowelizacja zostanie uchwalona? Jeśli tak, omawiany artykuł zacznie obowiązywać w ciągu 6 miesięcy od dnia jej ogłoszenia. Dla wielu zatem rozpoczyna się wyścig z czasem. Albo działacze zdążą z zaświadczeniem o przynależności do właściwej międzynarodowej federacji sportowej, albo cieszyć się będą ci, którzy będąc zaangażowanymi już w poszczególnych dyscyplinach dostaną szansę na stworzenie nowego polskiego związku sportowego. Innymi słowy mamy nowy rodzaj rywalizacji : jedni trzymają kciuki, inni zacierają ręce.
13.11.2024
31.10.2024
10.09.2024
29.08.2024
27.08.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.