15.03.2018
W dzisiejszym blogu pozwolę sobie na bardzo subiektywny komentarz oparty o własne poglądy, ale też i powierzoną mi funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.
Jestem zwolennikiem ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Nie zabieram tutaj głosu z perspektywy Episkopatu, czy strażników przestrzegania prawa pracy, ale jako miłośnik i zwolennik szeroko rozumianego sportu powszechnego, czy rekreacji.
Już pierwsze badania pokazały, że o 421 % wzrosła w ostatnią niedzielę liczba osób w parkach i na terenach rekreacyjnych w porównaniu z innymi niedzielami ( również tymi z poprzednich lat o podobnych warunkach ładnej pogody ). Stąd wniosek jest bardzo prosty – to ograniczenie po prostu działa !!! Wiem, że można się spierać o nasze prawa wolnościowe, itp., ale kiedyś też narzekałem na wprowadzany obowiązek zapinania pasów, a dzisiaj inaczej sobie nie wyobrażamy.
To, co konieczne i taka jest rola państwa, samorządów i też trochę organizacji pozarządowych, to zwiększyć i wspomóc finansowo ofertę na możliwość spędzania wolnego czasu. Ogromna tu chociażby rola Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT.
Obserwując jak fantastyczne sporty, często będące nowymi trendami i wzbudzającymi zainteresowanie od najmłodszych do najstarszych skupia Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich jestem przekonany, że przed nami „zdrowy czas”. Ale to się może udać tylko wtedy, kiedy wraz ze zmianami w ustawodawstwie rozpoczniemy dyskusję o zmianie modelu finansowania sportu w Polsce w ogóle. Szczegóły wkrótce.
(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.