26.06.2013
W ostatnim czasie miałem niesympatyczną historię. Już kilka miesięcy temu jeden z klubów zaprosił mnie na rozmowy i negocjacje o przedłużeniu kontraktów na kolejne sezony kilku sportowcom w tym klubie występujących. Negocjacje były „twarde”, ale zakończone pełnym sukcesem. Ustaliliśmy wszystko. Zawodnicy zadowoleni, mogli się skupić wyłącznie na grze mając poczucie stabilizacji na kolejne lata. Jak się jednak okazało, minęło kilka miesięcy i klub „wycofał się” ze złożonych deklaracji. I tu rodzi się moje pytanie i wątpliwość. Czy oby na pewno zawodnicy „zostali wyrolowani”? Czy mieli tylko i wyłącznie pecha? Moim zdaniem jednak nie!
Zgodnie z art. 72 kodeksu cywilnego: „Jeżeli strony prowadzą negocjacje w celu zawarcia oznaczonej umowy, umowa zostaje zawarta, gdy strony dojdą do porozumienia co do wszystkich jej postanowień, które były przedmiotem negocjacji. Strona, która rozpoczęła lub prowadziła negocjacje z naruszeniem dobrych obyczajów, w szczególności bez zamiaru zawarcia umowy, jest zobowiązana do naprawienia szkody, jaką druga strona poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy”. Czyli jednak są normy prawne, które pozwalają powetować zaistniałym faktom! A zatem „kto się śmieje, ten się śmieje ostatni”. Ciąg dalszy opisanych zdarzeń nastąpi…
08.11.2024
02.10.2024
27.09.2024
07.08.2023
20.06.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.