15.05.2015
Mam pewien pomysł. Robocza nazwa – Polska Rada Sportu. Pomyślałem sobie tak: skoro mamy wybitnych specjalistów od marketingu sportowego, sponsoringu, mediów, budowania wizerunku, prawa (w tym prawa podatkowego), medycyny sportowej, dopingu, itp, itd – to potrzebna jest „platforma”, gdzie specjaliści ci mogą się spotkać, dyskutować, opracowywać i „naciskać” na wdrażanie dobrych rozwiązań.
Jak to wygląda dziś? Po tym jak mieliśmy Urząd Kultury Fizycznej i Sportu, następnie Polską Konfederację Sportu, a potem Ministerstwo Sportu i dołączoną „Turystykę”, dzisiejsze MSiT to przede wszystkim nadzór nad związkami sportowymi oraz tzw. rozwój sportu powszechnego i wyczynowego. Wydaje się, że to trochę mało, tym bardziej, że nie bez sensu jest dyskusja o ponownym włączeniu „turystyki” do Ministerstwa Gospodarki, a części obecnie realizowanych programów do Ministerstwa Edukacji. Za mało zaś działań, które by wspierały całe „otoczenie sportu”.
Mamy Polski Komitet Olimpijski. Poważna i zacna instytucja. Skupia się jednak przede wszystkim na reprezentacjach olimpijskich, reszta działań statutowych jest niestety mniej dostrzegalna i odczuwalna.
No to miałem wiarę w inicjatywę pod nazwą Krajowa Izba Sportu. I znów, jako organizacja samorządu gospodarczego reprezentującego przedsiębiorców związanych ze sportem ma swoje ograniczone możliwości działania. Tak samo jak powstała około rok temu inicjatywa grupy działaczy przy Konfederacji Lewiatan. Tak szczerze – jakoś nic się nie dzieje.
Dlatego też zastanawiam się i poddaję pod dyskusję pomysł na Polską Radę Sportu. Tak do końca to nie jest mój pomysł. Od wielu prezesów polskich związków sportowych, klubowych, polityków czy fanów sportu słyszałem, że potrzebny jest silny ośrodek, którego fundamentem będzie kompetencja specjalistów z wymienionych przykładowo na wstępie obszarów. Oczywiście jest to idee fixe. By „platforma” taka mogła powstać, potrzeba dobrej woli wielu osób, mnóstwa pracy, trochę finansów, a przede wszystkim – woli politycznej. Ale podobno nie ma rzeczy niemożliwych. Udowodnili to chociażby nasi wspaniali chłopcy wygrywając z mistrzami świata 2:0
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.