01.07.2014
W ubiegłym tygodniu Komisarz Ligi Polskiego Związku Piłki Ręcznej nałożył kary na trenerów Vive Targów Kielce i Orlenu Wisły Płock za wykroczenia dyscyplinarne, których dopuścili się trenerzy podczas czwartego meczu finałowego PGNiG Superligi. Przyjrzyjmy się na jakiej podstawie i w jakiej wysokości zostały one nałożone.
Na wstępie przypomnijmy jakich wykroczeń dyscyplinarnych dotyczy przedmiotowe postępowanie. Mianowicie podczas wskazanego powyżej spotkania doszło do przepychanki pomiędzy trenerami, za co w konsekwencji zostali oni ukarani czerwonymi kartkami. W świetle przepisów Polskiego Związku Piłki Ręcznej pewnym również było to, że za zachowanie trenerzy zostaną dodatkowo ukarani zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym ZPRP z dnia 07.10.2012 r.
Regulamin w §16 przewiduje następujące kary dyscyplinarne dla trenerów, instruktorów i innych osób towarzyszących:
1) upomnienie;
2) nagana;
3) kara pieniężna;
4) odsunięcie od udziału w określonej liczbie zawodów;
5) zawieszenie w pełnieniu określonej funkcji społecznej lub sportowej;
6) dyskwalifikacja okresowa;
7) zakaz pełnienia funkcji społecznych i sportowych;
8) dyskwalifikację dożywotnią.
Komisarz Ligi na podstawie wskazanego przepisu zadecydował o nałożeniu względem szkoleniowca Orlenu Wisły Płock Manolo Cadenasa, kary zawieszenia na okres dwóch meczów oraz kary pieniężnej w wysokości 1.500,00 zł. Natomiast trener Vive Targów Kielce Talant Dujszebajew otrzymał karę zawieszenia na okres czterech meczów oraz karę pieniężną w wysokości 3.000,00 zł.
Co ciekawe od decyzji odwołać będzie się mógł tylko trener Vive Targów Kielce, gdyż jeżeli chodzi o karę zawieszenia dla trenera Wisły Płock tj. karę dwóch meczów to takie odwołanie nie przysługuje. Odwołanie od orzeczenia zgodnie z §38 ust. 2 Regulaminu powinno być złożone na piśmie w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
A zatem już niedługo dowiemy się czy trener Mistrza Polski odwoła się od decyzji i dalej będziemy świadkami niniejszego postępowania czy też nie zobaczymy go na ławce trenerskiej podczas pierwszych czterech kolejek PGNiG Superligi w sezonie 2014/2015.
08.11.2024
02.10.2024
27.09.2024
07.08.2023
20.06.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.