26.02.2014
Tytułowe pytanie zaprząta głowę wielu osobom, i to zarówno „zwykłym Kowalskim”, jak i poważnym biznesmenom szukającym nowych wyzwań i przedsięwzięć, jak również działaczom i menedżerom sportu, prowadzącym kluby sportowe, także takie jak ten z Domaniewic, w którym wychował się Mistrz Olimpijski w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów - Zbigniew Bródka. Gratulacje! Nie tylko dla Niego!
Gratulacje należą się wszystkim naszym medalistom Igrzysk w Soczi! 4 tytuły Mistrzów Olimpijskich, po jednym srebrnym i brązowym medalu to zasługa nie tylko wspomnianego już Zbigniewa Bródki, ale także Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha oraz koleżanek i kolegów Bródki – panczenistek i panczenistów.
Zbigniew Bródka, strażak z zawodu, którego na Lotnisku Okęcie przywitał zespół „Weekend” wychował się jako łyżwiarz w Domaniewicach koło Łowicza, w klubie Błyskawica, ale takich małych klubów, z których w świat wyruszają kolejni sportowcy, zapaśnicy, lekkoatleci, ciężarowcy, bokserzy, szczypiorniści, koszykarze, siatkarze czy piłkarze jest wiele. Również wiele sportsmenek zaczynało w takich klubach, w których pasja trenerów i działaczy czasem jest większa od pieniędzy, których w zasadzie brakuje na wszystko. A to, że klub funkcjonuje to efekt tej pasji i tytanicznej pracy wykonywanej przez trenera i działaczy przy pomocy najczęściej drobnych sponsorów. Ten entuzjazm dodaje skrzydeł, brak pieniędzy je podcina, ale takie olimpijskie złoto czy medal innego koloru znów dodaje wiatru.
Sam jako dziennikarz sportowy, reporter radiowy, odwiedzałem takie kluby. Widziałem to działanie, te pasję i brak pieniędzy, który mocno ograniczał, bo przecież gdyby były pieniądze i to wydatkowane w rozsądny sposób właśnie w takich klubach na szkolenie młodych talentów, a nie na dziewiątego obcokrajowca, wątpliwej jakości sportowej w klubie piłkarskiej ekstraklasy to byłoby więcej sukcesów i powodów do radości.
O sposobach pozyskiwania środków przez takie małe kluby, działające jako organizacje pożytku publicznego czy organizacje pozarządowe będziemy mówić na I Dolnośląskiej Konferencji Sportowej, którą organizujemy 28 marca (piątek) na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, al. Śląska 1. Będziemy też mówić jak taki mały klub ma budować swój wizerunek, by był atrakcyjny dla sponsora oraz jak mają być formułowane umowy i kontrakty w codziennym funkcjonowaniu klubu. Wszystko po to by dodać siły, ale przede wszystkim wiedzy, osobom, które takie kluby prowadzą czy w nich pracują. Po to by każdy zainteresowany uzyskał niezbędną wiedzę, zwaną gdzieniegdzie „know-how”.
Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie. Patronat Honorowy objęły: Dolnośląska Federacja Sportu i Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, ale konferencja adresowana jest nie tylko do klubów piłkarskich i klubów czy osób z Dolnego Śląska. Zapraszamy każdego, a warunki uczestnictwa znajdą Państwo w formularzu, o którym mowa powyżej.
25.09.2024
13.08.2024
01.03.2024
28.04.2023
25.01.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.