23.06.2015
O ustawie o grach hazardowych trochę już pisałem. Wracam do niej dzisiaj z uwagi na dwa interesujące, a zapadłe w ostatnim czasie wyroki. Są one konsekwencją politycznych decyzji i pośpiechu, w jakim ustawę wprowadzano w życie. Pokazują jednocześnie, że bycie „graczem” jest w konsekwencji ryzykiem „samym w sobie”.
Dla przypomnienia: ustawa wprowadziła zakaz urządzania gier na automatach, czy gry w pokera poza kasynami. Problem polega jednak na tym, że wprowadzając ustawę nasz ustawodawca nie powiadomił o planowanej zmianie przepisów Komisji Europejskiej (tzw. notyfikacja), a czynić to powinien zawsze, kiedy wprowadza tzw. przepisy techniczne. I właśnie w ostatnim orzeczeniu TSUE (wprawdzie dotyczącym regulacji węgierskich) jednoznacznie orzekł, że przepisy krajowe, które zastrzegają organizację gier losowych wyłącznie dla kasyn, są tzw. przepisami technicznymi, a więc podlegającymi notyfikacji. Skoro zatem tak się nie stało, otwiera się furtka dla tych wszystkich podmiotów prywatnych, które na wprowadzonych regulacjach „ucierpiały”. W tym miejscu rodzi się od razu pytanie o wyrok Sądu Rejonowego w Szczecinie z zeszłego piątku, który w sposób jednoznaczny uznał, że gra w pokera jest grą losową, gdyż tylko i wyłącznie od przypadku zależy rozdanie kart, co z kolei wpływa na wynik. Sąd nie podzielił poglądu oskarżonych, że gra w pokera zależy od inteligencji i zdolności gracza. A zatem skoro gra losowa, to przepisy techniczne, a skoro nie notyfikowane, to znaczy, że …
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.