28.10.2013
Bardzo lubię boks. Boks – znaczy starcie dwóch gości w ringu. Nie lubię już starć i zaczepek pozaringowych. Ale rozumiem – takie są prawa marketingu, dlatego przy okazji konferencji czy oficjalnego ważenia nie unikniona jest kwestia „zabójczych, głębokich spojrzeń , czy różnego rodzaju przechwałek. Ale już absolutnie nie akceptuję chamstwa i chuligaństwa. A to właśnie ostatnio miało miejsce w trójkącie Szpilka-Zimnoch-Binkowski. No właśnie - czy musimy to znosić?
Otóż nie. Temu pokazowi chamstwa i wulgaryzmom możemy się przeciwstawić. Tak zwyczajnie społecznie – kiedy będziemy to potępiać, a media marginalizować – a w tej kwestii, trzeba przyznać, nawalają na całej linii. Ale i nawaliła też policja. No bo skoro w zgodzie z art. 141 kodeksu wykroczeń: „Kto w miejscu publicznym używa słów nieprzyzwoitych podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł, albo karze nagany , to ja się pytam, gdzie jest wniosek o ukaranie złożony w zgodzie z kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia przez policję działającą w charakterze oskarżyciela publicznego? Ba – skoro była grupka wykrzykujących „kibiców Szpilki na miejscu w trakcie trwania gali, to czemu nie wręczono grzywien do 500 zł w drodze mandatu karnego? Wiem, wiem – tłumaczenie będzie takie, że policji nie było bo za galę odpowiadał i ją zabezpieczał organizator. Ale ja sobie życzę, by policja była zawsze tam gdzie potrzeba i się nie bała, bo ma pilnować porządku publicznego, a ja mam ochotę na gale bokserskie iść z rodziną!
I jeszcze jedna kwestia. Skoro Krzysztof Zimnoch został obrażony, to proponuję mu poza pojedynkiem skierować pozew przeciwko Arturowi Szpilce na drodze cywilnoprawnej. W zgodzie z art. 23 kodeksu cywilnego : „Dobra osobiste człowieka, jak np. cześć, pozostają pod ochroną prawa cywilnego . Dalej w ślad za art. 24 : „Ten, czyje dobro zostało naruszone, może żądać złożenia oświadczenia odpowiedniej treści ( przeprosin ), a także zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy na wskazany cel społeczny .
Dziś boks amatorski z braku pieniędzy kompletnie „leży . Byłoby super jakby pan Artur go chociaż trochę wspomógł w ramach wskazanego celu społecznego.
05.11.2024
03.11.2022
15.09.2022
14.02.2022
27.10.2021
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.