08.03.2019
Ostatnio pisałem o szczególnych zasadach potwierdzania i uprawniania zawodników do gry w przypadku wycofania klubu z rozgrywek piłkarskich, dziś będzie o zmianach regulacji dotyczących polskiej piłki nożnej młodzieżowej.
Uchwałą nr I/7 z dnia 28 stycznia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/47 z dnia 24 marca 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Centralnej Ligi Juniorów U-17 na sezon 2017/2018 i następne, Zarząd PZPN znowelizował czas trwania zawodów CLJ U-17. Zgodnie z art. 1 ust. 3 Uchwały nr III/47 wynosi on teraz 2 x 45 min z przerwą do 15 minut.
A zgodnie z Art. 1 ust. 3 Załącznika nr 3 do Uchwały nr III/47, w sytuacji, gdy klub uprawniony do udziału w meczach barażowych o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 uczestniczył w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 w danej rundzie rozgrywkowej, w jego miejsce wystąpi klub zajmujący kolejne miejsce w tabeli rozgrywek Ligi Wojewódzkiej tej kategorii wiekowej, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu ZPN.
Podobna zmiana dotyczy rozgrywek CLJ U-15. Nowelizacja została zawarta w Uchwale nr I/8 z dnia 28 stycznia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zmiany Uchwały nr III/48 z dnia 24 marca 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Centralnej Ligi Juniorów U-15 na sezon 2017/2018 i następne. Tu zmianie nie uległ czas, tylko przepis art. 1 ust. 3 Załącznika nr 3. Zgodnie z tym przepisem, w sytuacji, gdy klub uprawniony do udziału w meczach barażowych o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 uczestniczył w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15 w danej rundzie rozgrywkowej, w jego miejsce wystąpi klub zajmujący kolejne miejsce w tabeli rozgrywek Ligi Wojewódzkiej tej kategorii wiekowej, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminach rozgrywek na szczeblu ZPN.
W obu Uchwałach dotychczasowe ust 3 w Art. 1 Załącznika nr 3 otrzymały numerację ust. 4.
Dla Uchwały nr III/47 brzmi on następująco: w rozgrywkach barażowych rozgrywa się dwa mecze – pierwszy mecz i rewanż. Natomiast, dla Uchwały nr III/48 następująco (również): w rozgrywkach barażowych rozgrywa się dwa mecze – pierwszy mecz i rewanż.
Obie uchwały weszły z dniem podjęcia.
Uchwalono również Uchwałę nr I/14 z dnia 28 stycznia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie wprowadzenia zmian do systemu Unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej zatwierdzonego uchwałą Zarządu PZPN nr V/95 z dnia 24 maja 2016 roku dot. przyjęcia systemu Unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej.
W treści Unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej zatwierdzonej Uchwałą Zarządu PZPN nr V/95 z dnia 24 maja 2016 roku dot. przyjęcia systemu Unifikacji organizacji współzawodnictwa i szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej wprowadza się następujące zmiany:
1.W rozgrywkach w kategorii Trampkarz (C2-U14/C1-U15) czas gry wynosi 2X40 minut.
2.W rozgrywkach w kategorii Orlik (E2-U10/E1-U11), Żak (F2-U8/F1-U9), Skrzat (G2-U6/D1-U7) definicja Wrzutu otrzymuje nowe, następujące brzmienie: „Wrzut – Wprowadzenie nogą po ziemi – nie można zdobyć bramki bezpośrednio, przeciwnik 3m”.
3.W rozgrywkach w kategorii Junior Młodszy (B2-U16/B1-U17) czas gry wynosi 2x45 minut.
Zobowiązano Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do wprowadzenia w/w zmian we wszystkich regulaminach rozgrywek począwszy od rundy wiosennej sezonu 2018/2019, a Uchwała weszła dniem podjęcia.
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.