04.12.2013
O konsekwencjach ekonomicznych i prawnych ustawy o grach hazardowych ustalonej w brzmieniu po politycznej tzw. „aferze hazardowej mówiono i wciąż mówi się bardzo dużo. Ostatnio słyszeliśmy o kwotach, jakie utracił polski sport, słyszymy też wciąż o karach jakie nakładane są za publiczne rozpowszechnianie reklamy gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Absurd goni absurd, a na tak restrykcyjnym prawie korzystają wszyscy, tylko nie my. Wychodzi mi na to, że musimy być bardzo bogatym krajem.
Dzisiaj chciałem się skupić na pokerze i pokazać kolejny absurd. Jak wiemy według obowiązującego prawa w pokera można grać tylko w kasynach gry, których nie może być zbyt dużo ( jedno na 250 tysięcy mieszkańców danej miejscowości, lecz nie więcej niż jedno na 650 tysięcy mieszkańców województwa ), a podatek, tzw. podatek od gier – w przypadku pokera wynosi 25 % ! I czytając tak restrykcyjne przepisy uruchamiam swoją wyobraźnię i widzę te setki autobusów przemieszczających się co tydzień przez Polskę wiozących zawodniczki i zawodników różnych dyscyplin, różnych klubów na mecze ligowe, którzy zabijając czas na męczącej długiej podróży po polskich drogach – robią co ? Popełniają przestępstwo ... :-) No chyba, że się mylę. Jak ostatnio usłyszałem od osoby bardzo kompetentnej i sympatycznej z branży pokera sportowego - mylę się w tym, że gra w pokera podczas podróży to nie tylko „zabicie czasu , ale często element stosowany przez trenerów na wyzwolenie „pozytywnej adrenaliny przed zawodami. Przyznam się szczerze, że na to bym nie wpadł, no ale w końcu ze sportu to znam się tylko na prawie :-)
25.09.2024
13.08.2024
01.03.2024
28.04.2023
25.01.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.