Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Sporty indywidualne

1 etap The Girls On Track w Polsce

30.05.2018

W miniony weekend w Tychach odbyła się pierwsza część polskich eliminacji projektu The Girls On Track – Karting Challange, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). Zgodnie z przewidywaniami wydarzenie przyciągnęło wiele uczestniczek i kibiców.

Współpracę z FIA w zakresie organizacji projektu w Polsce podjął Polski Związek Motorowy. Wraz z Automobilklubem Ziemi Tyskiej przygotował on specjalny tor kartingowy na terenie Gemini Park Tychy. Impreza mająca na celu promocję sportów motorowych wśród młodych dziewcząt spotkała się ze znakomitym odzewem. Do Tych zawitały uczestniczki z całego kraju, od Sanoka, przez Częstochowę, aż po Gdynię, aby spróbować swoich sił w wymagającej i technicznej konkurencji, jaką jest kartingowy slalom. Pomimo, iż wydarzenie kierowane jest do dziewcząt w wieku 13-18 lat, zgodnie z informacjami podanymi przez Związek, chętni do prowadzenia gokartów znaleźli się również wśród chłopców oraz młodszych dzieci. Najmłodsza ochotniczka miała 11 lat. Oprócz rodziców i kibiców, uczestniczki były wspierane przez polskich ambasadorów projektu: Gosię Rdest - profesjonalną zawodniczkę wyścigową, rywalizującą w Mistrzostwach Europy serii GT4, Gosię Serbin – 7-krotną Mistrzynię Polski w wyścigach samochodowych oraz Rafała Sonika – quadowego zwycięzcę Rajdu Dakar i wielokrotnego zdobywcę pucharu świata. Patronat honorowy nad polskimi eliminacjami objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Zgodnie z regulaminem każdego dnia sędziowie powinni wybrać trzy najlepsze dziewczęta, które przejdą do kolejnego etapu. Jednakże ze względu na wyrównaną rywalizację zarówno w sobotę, jak i niedzielę postanowiono wskazać po cztery zawodniczki. Te, wraz z dziewczętami wytypowanymi w Rzeszowskich kwalifikacjach, które odbędą się w dniach 11-12.08.2018 r. wezmą udział w specjalnym, półrocznym szkoleniu organizowanym pod okiem Gosi Rdest. W jego ramach przewidziane są ćwiczenia na profesjonalnym symulatorze wyścigowym, spotkania i prelekcje z kierowcami i inżynierami wyścigowymi. Trójka uczestniczek, która podczas szkoleń wypadnie najlepiej, stworzy polską reprezentację podczas zaplanowanych na marzec 2019 r. finałów na francuskim torze Le Mans. Oprócz nich do rywalizacji przystąpią po trzy zawodniczki z Belgii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, Słowacji i Szwecji. Dla najlepszej szóstki przewidziane są specjalne obozy szkoleniowe pod egidą FIA, będące znakomitą okazją do rozpoczęcia profesjonalnej kariery wyścigowej.

Więcej informacji o samym projekcie oraz przyświecających mu celach można znaleźć TUTAJ oraz na oficjalnych stronach organizatorów[1]. Jednocześnie gorąco zachęcam do spróbowania swoich sił, te dziewczęta oraz rodziców, którzy jeszcze się wahają. Przypominam, że ostatnia szansa w drugi weekend sierpnia tego roku.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

[1] http://girlsontrack.pl/

https://www.pzm.pl/

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności