22.12.2015
W połowie listopada 2015 r. Komisja Europejska przyjęła pakiet rozwiązań mających na celu zmianę przepisów regulujących kwestię nabywania i posiadania broni na terenie Unii Europejskiej. W dniu dzisiejszym zasygnalizuje Państwu najważniejsze zmiany przedstawione w komunikacie na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
Zmiany dotyczą „Dyrektywy w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni” i mają na celu: utrudnienie nabywania broni na terenie UE; lepszą kontrolę nad leganie posiadaną; wzmocnienie współpracy między państwami członkowskimi oraz zapewnienie, że broń pozbawiona cech użytkowych nie będzie mogła być przywrócona do sprawności. Jak wynika z komunikatu asumptem do przyśpieszenia prac nad ich zmianą były ostatnie ataki terrorystyczne na terenie Francji.
Proponowane zmiany dotyczą:
Dodatkowo rozporządzenie implementacyjne przewiduje wprowadzenie wspólnych minimalnych standardów dla broni palnej pozbawione cech użytkowych oraz wprowadza wspólne, surowe kryteria dotyczące sposobu, w jaki państwa członkowskie muszą pozbawiać broni cech użytkowych aby zapewnić nieodwracalność procesu.
Przedstawione przez Komisję Europejską poprawki do dyrektywy muszą zostać zaaprobowane przez Parlament Europejski oraz Radę. W Polsce propozycję zmian zostały przyjęte krytycznie przez środowisko strzelectwa sportowego (między innymi: Petycja Fundacji SeaExplorers, stanowisko Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego czy stanowisko Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego).
Z pewnością będziemy monitorować zmiany przepisów w w/w zakresie, a w najbliższym czasie przedstawimy Państwu ocenę zmian zaproponowanych przez Komisję Europejską na współzawodnictwo sportowe w dyscyplinie strzelectwa sportowego.
17.10.2024
09.08.2024
05.04.2024
27.03.2024
15.02.2024
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.