22.10.2013
O zmianach w przepisach prawnych, i to zarówno w powszechnie obowiązującym polskim prawie w aspekcie sportu, jak i w przepisach światowych czy europejskich federacji sportowych piszemy jak tylko te najbardziej istotne się pojawią lub pojawią się ich projekty. Dziś poza proponowanymi zmianami w przepisach, będzie również o zmianach na naszym portalu, ale to na koniec.
Wielu kibiców czeka na informacje czy będą zmiany w regulaminie żużlowej Ekstraligi? Czy będzie KSM, czy go nie będzie? Po ostatnich ruchach klubów, w tym przedłużeniu kontraktu przez Włókniarza Częstochowa z utalentowanym na miarę Hansa Nielsena czy Erika Gundersena, Duńczykiem Michaelem Jepsenem Jensenem i ruchach innych klubów wygląda, że KSM nie będzie obowiązywać, bo to przecież przedstawiciele klubów decydują o kształcie regulaminu rozgrywek i kontraktowaliby gwiazd, gdyby wiedzieli, że niektórych z nich będzie trzeba się pozbyć.
W żużlowym środowisku, głośno natomiast o karze nałożonej na Unibax Toruń za „dezercję meczu finałowego w Zielonej Górze. Nie wiadomo jeszcze czy i w jakim zakresie władze toruńskiego klubu będą od decyzji. Kara jest dotkliwa. Komisja Orzekająca pod przewodnictwem Zbigniewa Owsianego ukarała toruński klub grzywną w łącznej wysokości prawie 2,5 miliona złotych. Składa się na nią: 363 tys. za nieprzestrzeganie regulaminu, 574 810 odszkodowania Stelmetowi za utracone dochody i 1,5 mln (po 500 tys.) dla trzech wybranych organizacji pożytku publicznego zbierających pieniądze na leczenie chorób nowotworowych dzieci. Ponadto Unibax ma rozpocząć kolejny sezon z 12 ujemnymi punktami na koncie, a na trzy pierwsze ligowe mecze, cena biletów na pojedynek w Toruniu ma wynosić złotówkę od każdego kibica. Toruński klub ma prawo odwołania się do Trybunału Związkowego PZMot w terminie 14 dni.
Jak będzie, zobaczymy? Poczekamy na oficjalne decyzje UEFA w sprawie terminów meczu eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy Francja 2016. W prasie niemieckiej pojawiły się informacje od przedstawicieli tamtejszej federacji piłkarskiej jakoby spotkania tej fazy rozgrywane były nie jak do tej pory w piątki i wtorki, ale przez sześć dni, od czwartku do wtorku. Oczywiście zachowany byłby trzydniowy czas odpoczynku dla każdej reprezentacji, bo poszczególne grupy grałyby wg następującego klucza: czwartek (pierwszy mecz) – niedziela (drugi); piątek (I) – poniedziałek (II) i sobota (I) – wtorek (II). Dokładny terminarz ma być znany po 23 lutego przyszłego roku, czyli po losowaniu grup. Uczestnicy kwalifikacji zostaną podzieleni na dziewięć grup i zapewne po trzy grupy rywalizować będą w każdym ze wspomnianych powyżej cykli. Telewizja, transmisje, nowe technologii to wymusza na specjalistach od marketingu i federacjach takie decyzje.
Czasu dla reprezentacji mniej, ale intensywność meczów większa, dodając do tego występy czołowych piłkarzy w superklubach i grę w krajowych rozgrywkach, Lidze Mistrzów lub Lidze Europy, a do tego w krajowym pucharze czy jeszcze jak ma to miejsce w Anglii czy Francji – w Pucharze Ligi jest „grubo , jak mawiają młodzi ludzie w swoim slangu.
Czy proponowane zmiany poza atrakcjami telewizyjno-marketingowymi przyniosą też atrakcyjny poziom gry, czy może gwiazdy będą zmęczone? O tym na pewno się przekonamy i będziemy mogli stwierdzić podsumowując eliminacje EURO 2016.
O wiele krócej, bo ledwie kilka dni przyjdzie czekać Naszym Czytelnikom na zmianę, a w zasadzie nowość w korzystaniu z portalu http://prawosportowe.pl/ . Otóż poza tradycyjnym korzystaniem z portalu zaproponujemy Państwu możliwość korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne, działające w systemie Android. Idziemy z duchem czasu, wiemy, że wielu z Was korzysta z tabletów czy smartfonów. Zatem użytkownicy takich urządzeń dostaną od nas kolejne narzędzie.
Przypomnę jesteśmy na Facebooku: https://www.facebook.com/prawosportowe?ref=hl , „ćwierkamy na Twitterze: https://twitter.com/PrawoSportowepl , a niebawem pojawią się na naszej stronie narzędzia umożliwiające instalację aplikacji na urządzenia mobilne.
Szczegóły niebawem! Zapraszamy!
08.11.2024
02.10.2024
27.09.2024
07.08.2023
20.06.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.