23.04.2015
Tak, potwierdzam. Wystosowaliśmy do PZMot-u wezwanie do zapłaty grupy osób, które łącznie zakupiły kilkaset biletów. Jest to grupa pierwsza, zapewne nie ostatnia. No i potwierdzam też, za tydzień składamy pozew zbiorowy, a po jego przyjęciu przez sąd teoretycznie 58 tysięcy rozczarowanych kibiców będzie mogła skorzystać z dobrodziejstwa ustawy o „pozwach grupowych”. Na szczęście u nas z prawnego punktu widzenia wszystko działa.
Oczywiście trwa dyskusja kto jest winny, czy bieg dwunasty regulaminowo się odbył, czy nie, Pan Minister mówi o zaliczaniu biletów na poczet przyszłej imprezy – słowem – „zagotowało się”.
A u nas pełen spokój. Ludzie są rozczarowani (by nie pisać oszukani), ale tutaj „sorry, taki mamy klimat” nie zadziała. Zadziałają za to instrumenty prawne. I mają tego świadomość wszyscy, nawet PZMot, który podobno już wczoraj zaczął się regresywnie zabezpieczać, kierując swoje roszczenia.
Ale po kolei. Jakie kibice mają roszczenie? Mają roszczenie o zwrot uiszczonej ceny za bilet, a ci przyjezdni spoza Warszawy za nocleg i transport. I wszystkie te roszczenia są roszczeniami poniesionych rzeczywistych wydatków. Przeciwko komu jest roszczenie. No właśnie, wszystko zależy od pozawieranych umów pomiędzy organizatorami, treści których nie znamy, ale w razie potrzeby skorzystamy z dobrodziejstwa solidarnego pozywania. Jakie będą koszty dochodzenia roszczenia? Na pewno 2 % wpisu sądowego (do zwrotu po wygraniu sprawy) i do 20 % dla kancelarii prawnych od odzyskanych kwot.
Na „Narodowym” byli tez moi koledzy z Kancelarii. Miała być super impreza. Nawet statystycznie rzecz biorąc, po „największym basenie Europy” nic złego nie miało prawa się wydarzyć. No ale pech nas nie opuszcza. Chyba, że po prostu jest to brak kompetencji.
08.11.2024
02.10.2024
27.09.2024
07.08.2023
20.06.2023
Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.
Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:
Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w Twojej działalności sportowej, napisz do nas korzystając z poniższego formularza.
Pamiętaj – odległość nie stanowi problemu. Działamy całkowicie on-line.
Przedstaw nam swój problem, a my dokonamy wstępnej bezpłatnej analizy prawnej. Następnie przedstawimy, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić oraz zaproponujemy zasady współpracy. Oczywiście za wszelkie usługi otrzymasz fakturę VAT.
Polityka prywatności PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.