Newsletter

Zapisz się do newslettera

Uzupełnij swojego maila i bądź na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

ikonka fb ikonka tw

Piłka nożna

Lider już świętuje

12.09.2018

Wprawdzie Lechia Gdańsk to obecny lider tabeli, ale wizerunkowo jest znacznie gorzej – jakoś tak jej piłkarze często kojarzą się z tzw. aferami alkoholowymi. Albo się awanturują w taksówce, albo na ulicy są zwykłymi wandalami. Szkoda, że przez słabość kilku ucierpi cały klub.

A musiało być całkiem mocno, skoro zgodnie z art. 40 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, funkcjonariusze policji lub straży miejskiej doprowadzają do izby wytrzeźwień takie osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób. Oczywiście takiej osobie doprowadzonej przysługuje zażalenie do sądu rejonowego, w którym mogą domagać się zbadania zasadności i legalności  doprowadzenia, ale póki co o takim zażaleniu nic się nie słyszy.

Jakie zawodników mogą czekać kary? Ta ustawowa to w sumie żadna – maksymalna opłata za doprowadzenie i pobyt w izbie wytrzeźwień to kwota 300 złotych. Znacznie większe kary finansowe zapewne może nałożyć sam klub. Karą bardziej dotkliwą może być jednak zawieszenie zawodnika i odsunięcie od składu, a najbardziej dotkliwą rozwiązanie kontraktu. Słabo to zatem wygląda – ucierpi klub i ucierpią zawodnicy.

(zdjęcie ma charakter ilustracyjny)

Ostatnie wpisy autora

Zobacz więcej »

Newsletter

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco z nowościami na stronie prawosportowe.pl

About

ikonka logo

Portal prawosportowe.pl powstał w 2012 roku i od tego czasu dostarcza czytelnikom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa sportowego. Odbiorcami naszych treści są sportowcy amatorzy i profesjonalni, trenerzy, sędziowe, menedżerowie, agenci, działacze organizacji sportowych, sponsorzy. Jesteśmy po to, by pomagać i edukować w sporcie.

Portal od samego początku jest wspierany przez Kancelarię Prawa Sportowego i Gospodarczego DAUERMAN

Kontakt z nami

Serwis Obsługuje:

logo dauerman

Kontakt:

PrawoSportowe.pl Sp. z o.o.

Al. Śląska 1

54-118 Wrocław

Stadion Wrocław (Budynek Wschód, III p.)

tel. +48 693 672 258

e-mail: bok@prawosportowe.pl

Na skróty

Zapytaj prawnika » Regulamin serwisu Polityka prywatności